Za částku přibližně 2,6 milionu korun, která šla celá z obecní pokladny, vyrostl v Suchém prostor pro volnočasové aktivity. „Je to naše plánovaná investice pro toto volební období. Hřiště mohou využívat i děti z jiných částí Modlanska, ale třeba sem mohou přijet i z Teplic," láká starostka Modlan Stanislava Kondrlová. Lokalita Suché patří, podobně jako třeba Kvítkov či Drahkov pod správu Modlan.

Součástí volnočasového areálu, který vyrostl hned v sousedství fotbalového hřiště, je asfaltový okruh pro kolečkové brusle. Není sice velký, ale pro děti bohatě stačí. Prostor doplňují různé hrací prvky a na jaře se počítá ještě s instalací venkovního fitness. Součástí projektu bylo také parkoviště, které využijí i místní obyvatelé, kteří nemohou zaparkovat před svým domem. Obcí totiž prochází poměrně frekventovaná silnice z Modlan směrem na Rtyni, či chcete-li opačně. A hodně lidí ji využívá jako zkratku od Krušných hor k dálnici D8.

Suché kdysi svoje hřiště pro děti mělo. Ale podle starostky to už je daleká historie. „Původní prvky byly kovové a postupně byly zničeny," poznamenala Stanislava Kondrlová.

Kromě této oblasti Modlanska ještě patří k plánům akcí pro děti také investice do Kvítkova. I zde by obec chtěla něco pro děti udělat.

Nové hřiště v Suchém je oploceno a přes noc se zamyká. Kromě prvků pro venkovní fitness zde ještě obec postaví malý altánek, jako přístřešek pro případ špatného počasí. Součástí volnočasového areálu je také hřiště na tenis, míčové hry, jsou tam i stojany na košíkovou.