Včera si se svými nejbližšími připomněli, že ona cesta už trvá šedesát let.

Diamantovým manželům Zajáčkovým přišli včera blahopřát i zástupci obce, v čele s místostarostou Antonínem Kamenským.
Zajáčkovi společně vychovali syny Zdeňka a Ludvíka a dnes jim největší radost dělají nejen vnoučata, kterých mají pět, ale už i čtyři pravnoučata.
Marie Zajáčková pracovala celý život v bývalé Dechtochemě v Úpořinách, kde začínal ještě před vojnou i pan Ludovít. Poté byl už věrný nejen své ženě, ale třiatřicet let také šachtě Jirásek v Ledvicích, kde pracoval.

Včerejší svatba byla nejen diamantová, ale také hasičská, protože oba manželé jsou už desítky let členy sboru dobrovolných hasičů v Úpořinách. Paní Marie byla vždy nepostradatelná jako hospodářka, pan Ludovít, který je členem dobrovolných hasičů od roku 1954, postupně zastával funkci jednatele, vedoucího soutěžního družstva, velitele i preventisty, což dělá dodnes. Ke svým sedmdesátinám obdržel vyznamenání „Svatý Florián“.

Patron hasičů musí mít z manželů Zajáčkových určitě radost. A přitom je recept na diamantové manželství jednoduchý. „Důležité je, snažit se vzájemně si vyhovět. Osud nepřináší jen samé radosti, ale vzájemná úcta a tolerance pomůže překonat všechny překážky,“ shodují se Marie a Ludovít Zajáčkovi.