Ani druhý z manželské dvojice módních návrhářů, Jiří Moravec, nepřišel zkrátka. Se svatebními šaty, které předvedla tvář salonu modelka Andrea Vránová – Kloboučková, se dostal do top desítky nejlepších.
„Máme z toho obrovskou radost,“ shodli se Moravcovi. V loňském roce se ještě se svatebními šaty účastnili jako dvojice tvůrců, a už tehdy se dostali mezi desítku nejlepších. „Nechali jsme se přesvědčit, že bychom měli letos soutěžit každý za sebe. Nejprve se nám do toho moc nechtělo, ale jsme rádi, že jsme do toho šli, svěřil se včera Jiří Moravec.

Také volba modelek, které budou modely svatebních šatů v Lucerně prezentovat, byla jasná. „Vlaďce jsme svatební šaty šili na její svatbu. Navíc s námi začínala, byla první tváří našeho salonu, takže jsme moc rádi, že právě šaty které předváděla, měly u poroty největší úspěch. Andrea je už druhým rokem tváří Atelieru Moravec. Spolupracuje se nám s ní velmi dobře a plánujeme celou řadu společných věcí i do budoucna, proto svatební šaty, s nimiž jsem soutěžil já, předváděla právě Andrea,“ nechal se slyšet Jiří Moravec.

V soutěži, kterou v paláci Lucerna moderovali Jana Paulová a Pavel Zedníček, se po předváděcím mole ve svatebních modelech předváděly mimo jiné modelky Lucie Váchová a Iva Kubelkové nebo herečky Kateřina Brožová a Lucie Zedníčková. V nejodvážnějších modelech se objevily Česká Miss Renata Langmannová a modelka Agáta Hanychová.

Letos poprvé se prestižní přehlídky módních návrhářů z celé České republiky zúčastnilo i další „želízko v ohni“, nadějná teplická návrhářka Aranka Hálková. Na její atraktivní model z hedvábí věnovala firma Swarovski 45 tisíc kamínků. Šaty předváděla Silvie Zápalová, rovněž z Teplic. Celkový dojem z modelu umocnilo perfektní líčení firmy Dior.
Divákům v doprovodném programu zazpívali Lucie Vondráčková, Pavel Vítek, Petr Muk a David Mattiolli.