„V rámci celodenní akce jsme připravily spoustu přednášek týkající se těhotenství, samotného porodu, ale také informace o aktivitách, které podporují vývoj dětí již od narození," uvedla Lucie Kittlová, maminka na rodičovské dovolené a zároveň jedna ze spoluzakladatelek neziskové organizace MÁMA, z..s.

Součástí akce bude i výstava o mateřství na téma „Kojení" a účastníci budou moci shlédnout krásné fotografie maminek z celého světa. Program bude zahájen 19.5. od 9:30 hodin v Beuronské kapli vystoupením dětí ze Školičky Teplice. Následně budou probíhat zajímavé přednášky týkající se daného tématu. Těšit se můžete i na dílničky pro děti. Zájemkyně budou moci využít bezplatného poradenství porodní asistentky a spoluzakladatelky spolku, Veroniky Hotové,  která působí nejen na Teplicku, a dětské lékařky MUDr. Marcely Peremské, jenž poskytuje maminkám laktační poradenství.

„Bylo již napsáno mnoho knih a článků o tom, jak je pro dítě nejlepší v prvních měsících života mateřské mléko. Snažíme se maminkám pomoci k tomu, aby se při prvních zdánlivých nezdarech s kojením nevzdávaly a dopřály svému miminku to, co je pro něj opravdu nenahraditelné. Nejedná se jen o mateřské mléko, ale kojením se vytváří i bližší vztah mezi maminkou a miminkem," uvedla MUDr. Peremská, jenž je dvojnásobnou maminkou a dvouletou dceru Sofii stále kojí.

V rámci akce budou k dispozici i prodejní stánky se vším, co k těhotenství, porodu a péči o děti patří. Vstup na akci je 50 Kč za dospělého a v případě rodiny 80 Kč. Děti mají vstup zdarma.

Výtěžek z akce bude věnován na nákup porodního vaku pro Nemocnici Teplice. Akce probíhá za finanční podpory statutárního města Teplice.

O den později se bude konat v Kollárově ulici v Dobré čajovně promítání filmu Mimina. Proběhne zde debata o mateřství, informace o bezplenkové metodě a sdílení zkušeností.