A měl by radost. Krásné počasí totiž zlákalo rekordní počet posádek. „Je tu 37 lodí a dalších pět, které nechtěly jet s tak velkým konvojem, už jelo napřed. Nejvzdálenější posádka přijela až z Ostravy," hlásil Standa Galík. Poté, co se všichni účastníci přivítali a posilnili párečky, rozdali jim Standa a Radek Galíkoví za pořádající vodácký spolek Voda a rum vtipné pamětní účastnické listy a placky s optimistickým komentářem „kdybyste nedojeli do cíle, tak abyste o ně nepřišli".

Pak už za potlesku přítomných došlo na odemčení na tři západy zamčené a v zimě odpočívající řeky Bíliny symbolickým klíčem. Rum jako dar řece má zajistit vodákům úspěšnou sezonu a co je ještě mnohem důležitější, aby se v ní nikdo neutopil.

Novou loď pokřtila šampaňským Sebranka a po nezbytném vyfocení všech účastníků, které na chvíli zastavilo dopravu, se jednotlivé posádky chopily svých lodí, přepočítali děti a psy, aby nikoho nezapomněli na břehu a pak už vodácké „Ahoj!" znělo po proudu řeky Bíliny, kterou vodáci sjížděli až do Koštova, kde byl cíl již třináctého vodáckého veselí.

Takže jak říkají pořadatelé: „Ahoj, vodě zdar a rumu zvlášť!"