Nabídka táborů pro letošní rok je opravdu pestrá. Každý dům dětí nabízí několik možností letních dětských táborů, tradiční nebo novinky. V tuto dobu jsou oblíbené tábory s dlouhou tradicí již převážně obsazené. Šárka Janáčová z Domu dětí a mládeže v Teplicích potvrzuje, že tradiční tábor Paliváček nedaleko Defurových Lažan je až na pár posledních míst plný. Volná místa jsou stále na poslední srpnový termín Zbirožského potoku a také na táboře pro rodiče s dětmi s výukou angličtiny v Opárně.
Také teplická pobočka Českého červeného kříže nabízí letní dětské tábory, navíc s ozdravným zaměřením. Tuzemský tábor v Rumburku je určen pro děti zdravotně oslabené a s bronchitidou. Zahraniční tábor v italském Riccione zase podle slov Alexandry Svobodové, ředitelky Červeného kříže, pomůže dětem s různými kožními nemocemi.
Poutavý dětský tábor připravuje i letos Divadlo V Pytli Petra Stolaře. Na oblíbeném táboře budou mít děti šanci mimo jiné nahlédnout do tajů divadelního umění.
Jak ale budou trávit prázdniny děti z dětských domovů? Některé se dostanou domů a ty, které tuto možnost nemají, také třeba vyrazí na letní tábory. Radovan Konečný, ředitel Dětského domova v Krupce prozradil, že děti se chystají v létě na dva tábory. Jeden tábor je spojen s hipoterapií a je určen především pro menší děti. „ Minulý rok se tam dětem moc líbilo, na konci tábora bylo uspořádáno rodeo, kde děti ukázaly, co se naučily. Už se moc těší,“ říká Konečný. Starší děti z Libušína se chystají do Růžené, kde již mají z loňska kamarády.
Ceny táborů se pohybují průměrně okolo třech až pěti tisíc korun, podle zaměření tábora. Dětské tábory v zahraničí mohou stát samozřejmě o nějakou tisícovku navíc.