„Je to už vyzkoušený systém, nebojte. Vydrží to," reagoval na dotaz Deníku jeden z obsluhujících mužů.

Někteří rodiče ale ani netušili, na co vlastně dítě pouští. Protože po některých reakcích vše zakryla plachta, viz snímek vpravo.

Snímkem vlevo se po celý víkend „bavili" lidé na facebooku. Fotka se tam objevila několikrát v různých diskuzních příspěvcích.

Vybíráme namátkou z některých reakcí:

-„Dáte někdo jízdu smrti?"

-„Tak letos kolotoče vynechávám, to už není možné, jak si dovolí hazardovat se životy, aby vydělali."

- „Ty vo…, oni se naser… všude, jen aby mohli vydělat."

Postupně se objevilo na výškovém rozdílu také zábradlí, vytvořené z napínacích popruhů. Provozovatelé kolotočů měli letos situaci komplikovanou stavbou v centru města. V minulých letech využívali ještě travnatý prostor před bývalou budovou VZP. Letos využili každý volný metr na parkovišti u pošty a také protější trávu.

Smůlu měli pak v neděli, kdy celý den propršelo a zájem nebyl takový, jaký tu v Teplicích na lázeňské očekávali.

Co se týče dalšího průběhu lázeňských oslav, tak program proběhl podle plánu na všech scénách. Město se do pondělního rána probudilo uklizené. Stánkaři obecně velký kšeft neměli. Snad jedině ti, kteří nabízeli teplou medovinu a ti, kteří předvídali a přibalili s sebou do Teplic suroviny na svařák. I o ten byl zájem, jako by to bylo někdy o Vánocích.

„Výhoda" druhého dne, který propršel, byla jedině v tom, že jste se netlačili ve frontách a v ucpaných uličkách.

Klobouk dolů ale smekněme před vystupujícími, kteří ač v chladném a deštivém počasí, podali dobré výkony. I když někdy hráli pouze pro skupinku lidí.

www.teplickydenik.cz