K nehodě došlo před týdnem, v neděli 4. dubna odpoledne. Jednalo se o čelní střet dvou vlaků. Jeden ze strojvůdců zemřel, druhý skončil v nemocnici. Život si zachránil tím, že vyskočil za jízdy ještě před srážkou.

Přečtěte si, co k nehodě a fotkám uvedli drážní hasiči ze stanice HZS Správa železnic, státní organizace JPO Ústí nad Labem a Chomutov:
Dne 4. 4. 2021 v 14:26 hod. byla na OIS v Ústí nad Labem nahlášena srážka dvou dražních vozidel s následným požárem. Na místo ihned vyjela CAS 20 Scania, CAS 32 T815 a VEA Škoda Yeti. Tímto pro nás začal velmi náročný zásah, který se díky nasazení téměř všech našich zaměstnanců, externích firem, a ostatních členů IZS povedlo ukončit dne 10. 4. 2021, když se na naši základnu vrátilo z místa poslední vozidlo.
V prvotní části zásahu je třeba poděkovat členům JSDH a HZS za včasný zásah a zamezení rozšíření požáru na náklad celkem 113 tisíc tun propan-butanu. Následným úkolem bylo přečerpání tří vykolejených cisteren naložených právě propan - butanem.
Na místě bylo provedeno nespočet úkonů směřujících k likvidaci této mimořádně události a obnovení provozu. Od asistence nehodovému vlaku, osvětlením místa zásahu, asistencí při následné likvidaci vozidel až po vytvoření nové příjezdové cesty podél kolejového svršku.
Jako malou zajímavost lze uvést to, že u tohoto zásahu byl poprvé nasazen tankovací kontejner ze stanice v Nymburce. Všem zasahujícím patří poděkování za velké nasazení v těžké, namáhavé a nebezpečné práci.