"Tato akce dlouhodobě v naší obci chyběla a nás to velmi mrzelo. Myslím si, že čarodějnice prostě patří ke každé správné vesnici," usmála se starostka Proboštova Jana Čermáková. Obec připravuje program ve spolupráci s divadelníkem Petrem Stolařem, který se každoročně podílí na programu Obecních slavností.

"Zapojili se opět dobrovolníci zejména z řad členů Fan Clubu Valentino Rossi Stará masna Proboštov a stáje U Kaštánka. Ti si berou na starost stanoviště se soutěžemi pro děti, kterých bude celkem šest. Vatru připraví naši hasiči," doplnila Čermáková.

Program začíná v neděli v 16.00 u mateřské školy Pastelka. Od ní se vydá průvod centrem Proboštova do areálu Pohodlíčko u rybníka. Tam proběhne hlavní část akce. K tanci a poslechu zahraje country kapela Pontiac. Děti se mimo soutěží budou moci projet na koních, kromě upálení čarodějnice bude taky, byť jen symbolicky, vztyčená májka.

"Pro děti máme kromě spousty sladkých odměn přichystány také buřtíky na opékání. Pro dospělé bude sloužit stánek s tekutým i tuhým občerstvením," uzavřela starostka.

ZAJÍMÁ VÁS, KDE VŠUDE BUDOU O VÍKENDU PÁLIT ČARODĚJNICE? VELKÝ PŘEHLED PŘINÁŠÍ TÝDENÍK SMĚR, KTERÝ JE K DOSTÁNÍ VE VAŠÍ OBLÍBENÉ TRAFICE!