Vše kovové, co se dalo odnést, chybí. Rozbité stropy, tu a tam se válí stoly. To, že zde byl ale balneoprovoz, se poznat dá. Sprchové kouty, zbytky vanového uložení a oprýskané klasické modré dlaždičky naznačují, kde byly bazény.

Klasicistní budova po několika přestavbách přestala sloužit svému původnímu účelu na přelomu tisíciletí. Společnost JTH ji koupila v roce 2006. Od té doby plánuje renovaci. Ale také bojuje s památkáři.

Návrhy na rekonstrukci společnost připravila ve spolupráci s místními architekty z ateliéru MiSe Teplice. Památkáři však k poslednímu předloženému návrhu vydali nesouhlasné stanovisko. Investor nyní čeká na vyjádření odboru památkové péče krajského úřadu, k němuž se odvolal. close Zástupci JTH, Ústeckého kraje a ministerstva kultury se sešli v chátrajícím objektu Hadích lázní. info Zdroj: Deník/ Z. Traxler zoom_in

Pod objektem je pramen, který by mohly soukromé lázně čerpat. Objekt je napojen i na hlavní rozvod lázeňských pramenů. Firma má na opravu připraveno 200 milionů.

Po renovaci by se společnosti zařadila do seznamu poskytovatelů lázeňské péče v Teplicích. Protože v objektu s užitou plochou zhruba 1200 metrů čtverečních chybí ubytování, počítá se pouze s ambulantní léčbou.

Podporu vedení města podnikatel má. „Je to skvělá věc vrátit Hadím lázním jejich původní účel," říká primátor Jaroslav Kubera.

Potvrdí-li krajský úřad zamítavé stanovisko místních památkářů, může investor požádat o přezkum ministerstvo kultury.

To už do Teplic vyslalo svého zástupce, aby si objekt osobně také prohlédl. close HADÍ LÁZNĚ V TEPLICÍCH. Právě tento objekt má opět sloužit k ozdravným pobytům. info Zdroj: Deník/ Z. Traxler zoom_in

„V zájmu památkové péče je, aby každá památka byla zajištěna. Pokud její využití může být původní, jako v tomto případě, je to ideální. Jestli zatím nedošlo k dohodě, jsem přesvědčen, že k ní dojít musí," uvedl po prohlídce objektu Vlastislav Ouroda, náměstek pro řízení sekce kulturního dědictví ministerstva kultury.

O námitkách má krajský úřad rozhodnout začátkem roku.