Petr Veleta je choreograf a tanečník, který má ve svém portfoliu také pohybové terapeutické metody. Právě je s úspěchem používá v praktických lekcích v mnoha zařízeních pro seniory a zdravotně postižené. V České republice i v zahraničí.V Bystřanech oslovili mistra tance na základě výtěžku z charitativní akce Vánoční Modlansko.

„V Domově důchodců Bystřany se v letošním roce zaměřujeme na vnímání hudby a pohybu prostřednictvím taneční terapie. Projekt jsme nazvali Tančení s Dr. Veletou. Díky šlechetné pomoci obce Modlany a Přátel Modlanska jsme mohli oslovit tanečního terapeuta Petra Veletu, který je zároveň i choreograf a tanečník.

Casanovské slavnosti 2010.
Po covidové pauze budou letos v Duchcově Casanovské slavnosti

Provádí taneční a pohybové terapie pro seniory s psychickým a fyzickým postižením,“ upřesnila Deníku koordinátorka projektu Hana Daňková.Tančení s panem Veletou bude podle koordinátorky probíhat dle časového harmonogramu od dubna do listopadu.

První setkání proběhlo v dubnu a bylo určeno všem zájemcům z řad klientů Domova důchodců Bystřany. „Následující setkání bylo rozděleno do menších skupin, kde jsme podpořili individuální přístup. Radost z tance nám pomáhá zachytit teplický fotograf Robert Zauer. Snímky, které pořídí, budou součástí kalendáře Domova důchodců Bystřany pro rok 2023,“ doplnila.