Opravdu svérázným způsobem dal policistům najevo, co si o nich myslí, 29letý účastník víkendové technoparty v Mostě.

Když strážci zákona přišli nepovolenou akci ukončit, neudržel se, svlékl si kalhoty a vystrčil na ně holý zadek. Za velmi „osobité“ vyjádření svého názoru skončil v cele. O události v pondělí informovala policie.

O mejdanu nevěděli

Vyznavači techna si uspořádali mejdan v sobotu v lesíku na mosteckém Resslu. Jednalo se o menší akci, na kterou dorazilo asi 50 mladých lidí. O party technařů město ani policie dopředu nevěděly.

Informaci dostaly až kolem 19. hodiny od občanů, kterým řev hlasité hudby „lezl na nervy“ a zavolali na linku 158.

Hned poté na místo vyrazily desítky policistů, strážníků i zástupce magistrátu. „Ten vyzval účastníky, aby hudební party do 15 minut ukončili a opustili pozemek, na kterém byli neoprávněně. Ne všichni ale uposlechli,“ informovala, jak se na místě situace po příjezdu hlídek vyvíjela, mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Byl namol

Jeden z nespokojených tanečníků – 29letý muž z Postoloprt - reagoval na požadavek na předčasné ukončení tak dobře rozjetého mejdanu svérázně.
„Svlékl si kalhoty, otočil se zády, ohnul se a vystrčil pozadí,“ popsala Ludmila Světláková.

Kuráž k tomuto činu mu z velké části dodal alkohol. „Nadýchal 3,4 promile,“ doplnila mluvčí.
Za nahotu obvinění

Opilého výtržníka policisté na místě „sebrali“ a posadili do cely, kde střízlivěl do druhého dne. Následně ho vyšetřovatel vyslechl. Co muže konkrétně k vystrkování zadku vedlo, se ale nedozvěděl. „Důvody svého svérázného jednání policistům nevysvětlil,“ potvrdila Světláková.

Muž je ale možná bude muset objasňovat u soudu. Za „holý zadek“ si totiž vysloužil obvinění z přečinu výtržnictví.

Mimo „naháče“ policisté na technoparty zadrželi ještě další čtyři tanečníky, kteří se nechtěli smířit s předčasným ukončením sobotního mejdanu. Jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.