V následujících čtyřech týdnech bude také podle výhledu ČHMÚ dále kolísat množství srážek. Nejprve předpokládají meteorologové pro příští týden výrazně nadprůměrné množství deště, ale začátek srpna bude zase spíše suchý.

Dlouhodobý celkový teplotní průměr pro období od 21. července do 17. srpna činí v České republice 18,7 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 2003, kdy průměrná teplota dosáhla 21,3 stupně, a naopak nejchladněji v roce 1987 s teplotou 14,7 stupně. Dlouhodobý průměr srážek činí 72 milimetrů, tedy 72 litrů vody na metr čtvereční. Nejsušší byl rok 1971 s 28 milimetry a nejdeštivější rok 1977 se 150 milimetry.(čtk)

------------------

Na koupalištích bude dobře

TeplickoVíkend má být letní, co do teplot. Správci koupališť čekají nápor. „Záležet bude na počasí. Pláže i kemp máme připravený. Koupat se u nás mohou i lidé se psy. Vyčlenili jsme pro ně část pláže, poblíž potápěčského centra. Posekali tam trávník, dali odpadkové koše a zřídili WC. Psi i jejich páníčci tam mají klid. Na hlavní pláž je vstup se psy dál zakázaný," připomněl provozovatel areálu na Barboře v Oldřichově Pavel Tetřev. Barbora je zatopenný důl, voda tam je i v horkých dnech kvalitní a bez sinic. Vykoupat se můžete i v mětských koupalištích např. v Duchcově, Dubí, Bílině či oprámech, ale tam pozor na kvalitu vody.(r)