Takto žila do včerejšího rána trojice bezdomovců v Teplicích. Konkrétně na sídlištní zástavbě v Řetenicích, u Buzulucké ulice (za obchodem s potravinami).

Zatímco jedni jim sem nosili jídlo, jiní si na ně stěžovali. Včera se museli ze své plátěné garsonky dva krát dva mětry vystěhovat. Respektive si ji kompletně sbalit a prostor teplovodní šachty vyklidit.

Kam se přesunou, to dva muži a jedna žena včera přesně nevěděli. „Možná půjdeme kousek dál po potrubí. Ještě uvidíme. Ale na Vápenku, kde jsou další stany, nejdeme. Právě kvůli nim musíme odtud odejít. Tam jsou jen feťáci," říkal včera jeden z trojice bezdomovců. O svůj byt prý přišel, když byl dlohodobě pracovně mimo Teplice a posílal peníze své přítelkyni. Ta ale, jak se ukázalo, neplatila nájem. Když na všechno přišel, bylo už pozdě. Neměl žádné peníze a nakonec se musel vystěhovat.

V prostoru u železniční trati u teplovodní šachty za obytnými domy v Buzulucké ulici pobývali od minulého roku. Už jednou se museli přesunout. Ale když jim pak zničili jejich „kolegové" přístřešek, vrátili se zpět sem.Dva muži a žena přežívali pod plachtou na teplovodní šachtě v prostoru dva krát dva metry. Lidé si na ně stěžovali

„Takové pěkné teploučko tu bylo. Na tričko. Paráda. No ale je konec. Co bude dál, nevíme," říkali, když věci nakládali na kárku. Různých pytlů a igelitových tašek měli jako když se někdo stěhuje z bytu velikosti dva nula.

Přístřešek si museli zlikvidovat sami. Na pořádek zde dohlíželi strážníci. Na to, až bude vše uklizeno, tu čekala parta dělníků, která pak šachtu obehnala páskou. Bude zde plot. Likvidace teplem vyhřáté „garsonky" trvala jejím obyvatelům hodinu.

Bezdomovci se museli vystěhovat i s provizorním stanem, protože si na ně stěžovali někteří obyvatelé v okolí. Navíc znečišťovali šachtu, odkud teplo vycházelo. Když poklop otevřeli pracovníci ČEZu, nestačili se divit. Desítky víček od piva, staré hadry, igelity. „Vloni jsme to tu kompletně uklidili, a zase tu je takový bordel," lamentoval jeden z pracovníků v šedivých montérkách.

Primátor města Jaroslav Kubera včera řekl, že problém bezdomovců nemá pouze český rozměr. „Je to celoevropská věc. Nejsme tu jediní."

Podle něj by měli všichni tři lidé, kteří mimochodem mají u sebe občanky, zajít na sociálku, a o své budoucnosti si tu promluvit. „Rozhodně jim ve městě nebudeme stavět žádné záchytné domy. To bychom se pak nestačili divit, kolik tu najednou máme v Teplicích bezdomovců," dodal. Podle posledního neoficiálního sčítání, v minulých letech, jich bylo okolo padesáti. Tito tři ale nechtějí na ubytovnu, protože součástí jejich „rodiny" je pes. A toho se rozhodně nevzdají. (pem)