Podobně to zde mají například někteří vietnamští prodejci, kteří jsou celý den ve stánku na tržnici. Také mají chůvy na hlídání, neboť jim přítomnost u dítěte neumožňují pracovní povinnosti.

Zatím nebylo potvrzeno, zda se Jiří Paroubek chce do Teplic přestěhovat nebo si zde najít pronájem. Podle místních obyvatel jde spíše o uměle vyvolanou mediální bublinu. „Jo jo, bude zde do voleb a pak ho tady nikdo neuvidí. Takže si jen tady chce najít nějaký byteček, aby nemusel ráno dojíždět z Prahy a večer se vracet zpět,“ míní Lukáš Radonský z Teplic. Také se ptá, proč třeba tedy nechce bydlet v hotelu.

Novinka o tom, že se mu chce do Teplic přestěhovat konkurent, nepřekvapila včera teplického primátora Jaroslava Kuberu. Nechal se dokonce slyšet, že o Paroubkovo zájmu bydlet v Teplicích ví již delší dobu. „Není to pro mě překvapení. Problém to myslím nebude. V Teplicích je místa dost. Hodně bytů je na prodej i k pronájmu,“ ře­kl.

Poslanci Paroubek s Řebíčkem do práce moc nechodí ČTĚTE ZDE

Paroubek nebude mít v Teplicích trvalé bydliště, takže například nebude muset platit za vyvážení odpadu z popelnic. „Takže z jeho pobytu ani nic mít nebudeme,“ uvádí primátor. Ale takových lidí je v Teplicích prý hodně, a to zvláště cizinců.

Pokud si Jiří Paroubek bude vybírat z nabídky bytů k pronájmu, může využít místních realitních kanceláří. „Byt, nebo dům najdeme na Teplicku pro každého klienta. Jiřího Paroubka a jeho rodinu nevyjímaje. Nabídka v okrese v realitách je velká a pestrá. Samozřejmě by záleželo na jeho požadavcích,“ řekl Milan Vršecký, majitel teplické realitní kanceláře RE/MAX

V Teplicích lze vybírat z luxusních čtvrtí, třeba na Valech, nebo z horších lokalit.

Určitě to zřejmě nebude v panelovém sídlišti v Proseticích, kde podle některých je nejhorší bydlení v Teplicích. Na druhou stranu, pokud by chtěl první muž ČSSD ušetřit, našel by zde levnou garsonku. Třeba i za čtyři tisíce měsíčně. Musí si ale připravit tři nájmy dopředu, protože to je kauce místních pronajímatelů kvůli prevenci před zničením bytu. (pem)

VÍCE V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ TEPLICKÉHO DENÍKU