Pro návštěvu Německa, tedy především z důvodu nákupu, mají Tepličané mnoho důvodů. Kurs eura je dobrý, a tak jsou ceny v německých obchodech pro Čechy výhodné. Do schránek dostávají lidé z okolí hranic už dlouho letáky saských obchodů. Před Vánoci k nim přibyly i brožury v češtině, které zvou k návštěvě Saska.

V těchto dnech se jezdí především za vánoční atmosférou. Vyhlášené jsou zejména předvánoční trhy v Drážďanech, které jsou vděčným cílem rodinných výletů. Autobusové výlety si často organizují i samotné obce v příhraničí.
„Jezdíme se ženou do Heidenau nakupovat běžně několikrát do měsíce potraviny a potřeby pro domácnost. Ve stejném obchodním řetězci jako u nás tam mají u něčeho ceny i o třetinu nižší. Nakupujeme tam prací prášky, jogurty, těstoviny, základní potraviny. Ne všechno je levnější, ale víme, pro co se vyplatí jezdit,“ řekl Jiří Suchan.

České dráhy nejen pro tyto cesty nabízejí z Teplic zvláštní cenové nabídky, které cestování do Drážďan výrazně zlevňují. Řada jízdenek umožňuje strávit u našich sousedů také celý adventní víkend.
Tepličané jezdí do Německa nejen kvůli cenám, které větší konkurence obchodů v Německu tlačí dolů víc než u nás, ale také kvůli mnohem většímu sortimentu.

Více se dočtete v sobotním teplickém deníku…