Pro nevšední selfie jsou ochotní vystoupat až na samý okraj skalnatého útesu, o který se dole v moři tříští vlny. Společný autoportrét mají z padáku vznášejícím se nad mořským zálivem při západu slunce. Neplánované záběry z cizími svatebčany v pozadí pořídili při náhodném setkání v rámci jednoho z výletů do vinařských oblastí Řecka. Tzv. selfíček ze společných zahraničních cest mají Robert Zauer a Tomáš Kavalec z Teplic požehnaně.

„Sbíráme je na památku, společná fotka je vždy výborná upomínka toho, kde jste společně byli. Nejenže nám připomene místo na mapě, ale utvrzuje také náš dlouhodobý vztah,“ říká sympatický muž, který s přítelem Tomášem žije už tři roky v registrovaném partnerství.

Kromě vzájemného porozumění a romantické duše je spojuje letitá touha po cestování. Toulavé boty proto nasazují několikrát do roka. Milují nejen sebe, ale také zážitky.

Bylo to právě společné cestování, kvůli kterému se seznámili. I proto se už skoro před 20 lety Tomáš Kavalec přestěhoval do Teplic ke svému příteli. Ve společné domácnosti žijí dodnes. I místo pro svatbu zvolili nevšední. Měli ji totiž v horkovzdušném balónu několik stovek metrů nad zemí.

Ani jeden z nich svou homosexualitu na veřejnosti neskrývá. Přesto oba připouštějí, že určitá anonymita padesátitisícového města jim vyhovuje. Podle Roberta i to byl důvod, proč nežijí někde v domě se zahrádkou na venkově. Nicméně jsou to zejména vesnická místa, opuštěné lokace a nebo zákoutí, kam z města často společně utíkají. A třeba i s dalšími přáteli. Ovšem ani velkým městům se při svých cestách nevyhýbají.

„Prostě si společně vybereme lokalitu, na které se shodneme, a tam zamíříme za zážitkem. Dobré je, že přitom vždy máme štěstí na nečekaná překvapení,“ říká 40letý Robert. 

Nejvíce mužský pár láká Řecko a okolní ostrovy. „Tam je řada kouzelných míst. Jednou jsme tam jeli na degustaci vína. Nádherný zážitek. Celé romantické místo ve vinařství jen pro nás dva,“ vzpomíná. „Nebo jsme se jednou neplánovaně dostali na svatbu. Chtěli jsme se jen vyfotografovat s pozadím hostiny a oni nás hned srdečně pozvali ke stolu,“ dodává. K tradičním záběrům, které se na jejich cestovatelských selfíčkách objevují nejčastěji, jsou ty s mořem. Ať už z útesu, nebo přímo z pláže či na lodi, kterou si zaplatí.

„Jsou samozřejmě místa, kam se ještě chceme podívat, aby se naše zážitky více rozrostly,“ plánuje Robert. S o dva roky mladším partnerem kromě Řecka už procestovali třeba Německo, byli v Itálii. Cestují i po domovském Česku. „Naším tajným přáním jsou magická zákoutí na Islandu a hodně oba toužíme po Novém Zélandu,“ zmiňuje muž, který se profesně živí jako fotograf. Nedávno měl dokonce v Teplicích bilanční výstavu v rámci svých čtyřicátých narozenin.

Ohledně společných selfie s partnerem Tomášem si početní statistiku nevede. „Jsou jich desítky. Stačily nám už na řadu fotoknih, které jsme si nechali na památku vyrobit,“ směje se sympaťák. Odpůrcům autoportrétů vysílá jasný vzkaz. „Lidé, kteří se mají rádi a žijí spolu, by se měli fotit společně především tam, kde se cítí dobře. Když se pak na to zpětně podívají při nějaké špatné náladě, hned se jim srdce rozesměje,“ radí milovník romantiky.