Dětské hřiště plné prolézaček by se po Imperátoru hodilo. Na tom se shodne teplická radnice i lidé bydlící v okolí právě zbořené ruiny bývalého hotelu v teplické části Trnovany. Od té doby, co stavba padla k zemi, se lidé baví tím, co by tam mohlo být.

Diskutuje se o tom především na sociálních sítích, na Facebooku konkrétně ve skupině Teplice. V redakci jsme na základě toho manipulací s fotkami vyzkoušeli, jak by tam na volnou plochu po zdemolovaném objektu některé takové návrhy zapadly.

Nutno říci, že navrhovaná Kuberova socha jako „poděkování“ za to, co pro město dělá, by se tam skutečně vyjímala. Primátor se však na návrh svého kamenného dvojníka dívá trochu skepticky.

„Pokud budu mít někdy sochu, tak nejdříve po smrti. Za života se dneska člověk nějakého vděku v této společnosti nedočká,“ komentuje primátor.

Docela dobře by, alespoň podle koláže Deníku, na volné místo po Imperátoru zapadlo koupaliště, které je dlouhodobě předmětem diskuzí v Teplicích a které lidem v padesátitisícovém lázeňském městě chybí. Nebo třeba prolézačky či malý parčík.

Podle vedení města takové debaty ale nejsou vůbec aktuální, protože se nejedná o městský, ale o soukromý pozemek. „Není to naše. Proč tedy takové uvažování. A hlavně to není pro město žádné havarijní rozhodování,“ říká náměstek primátora Hynek Hanza.