Návštěvníky pobavil dětský pěvecký sbor Salesiánů, kytarové duo FóPá a bubeníci. Akci spoluzahájila primářka teplického neurologického oddělení a vedoucí RS centra Marta Vachová.

Běh s čelovkou nebyl závod. Na trasu dlouhou 5 km nebo 600 m se mohl vydat opravdu každý, v jakémkoli věku i kondici. V cíli nebyly připraveny stupně vítězů, ale každý domů odcházel s krásným pocitem, že pomohl druhému člověku. Tento ročník se pomáhalo 44letému učiteli Jakubovi, který i navzdory tomu, že jej roztroušená skleróza hodně trápí, se stále snaží být aktivní. Přeje si co nejvíce času aktivně trávit se svými dvěma dětmi. A protože je vystudovaný pedagog, věnuje se své profesi a vyučuje na základní škole. K lepšímu zvládání jeho činností by mu moc pomohl přídavný pohon k vozíku.

Zahradnictví v Duchcově, předvánoční čas.
Vánoční hvězdy patří k adventu. Rostou v Duchcově. Poradíme, jak o ně pečovat

V Ústeckém kraji trpí roztroušenou sklerózou 1600 pacientů, což je čtvrtý nejvyšší počet v rámci krajů ČR. Díky moderní léčbě se daří nemoc zpomalit, ale ne zcela vyléčit. RS je nejčastější neurologické onemocnění vedoucí k trvalé invaliditě.

Prvními příznaky jsou například ztráta zraku na jednom oku, porucha vylučování, ztráta hybnosti ruky, nohy nebo poloviny těla. „Možnou prevencí je vyvarovat se kouření a udržovat dostatečnou hladinu vitaminu D, zejména u dětí a v období dospívání,“ sdělila primářka Vachová.