Přesné umístění stromů se zatím řeší, protože podmínkou je bezpečné ukotvení. Nově by měl přibýt jeden ve čtvrti Trnovany, další bude ve staré části Prosetic. V minulosti mělo město stromy tři, všechny v centru. Jejich rozmístění se možná změní kvůli rozkopanému náměstí Svobody, které bylo až dosud centrem vánočních oslav v padesátitisícovém městě.

Zvýšený počet stromků ale nadělal městu i problémy - nechce utrácet za jejich nákup a místo toho nabízí občanům, že pokud mají na pozemku vzrostlý jehličnan, mohou se ho zdarma zbavit. Všech pět stromů se ale nedařilo sehnat, i přes výzvu na webu města. "Co mám poslední informace, tak už by měly být vybrané," řekl ČTK Kubera. Sám dokonce zvažoval, že se také letos zbaví stromu na zahradě, nakonec to ale zatím odložil. "Zůstanu mezi potenciálními dárci orgánů. Ten strom nám sice trhá schodiště, ale je nádherný a ještě se s ním budeme chvíli loučit," dodal.
Přemístění jednoho stromu vyjde řádově na desítky tisíc korun - odborná firma ho musí někdy dostávat ze zahrádek i jeřábem. Další peníze stojí výzdoba. Přesné náklady zatím město nezná. "Ale výzdobu jednoho stromu za milion, jako to bylo někde v Praze, to fakt dělat nebudeme," prohlásil primátor.

Novinkou letošní zimy bude i vyzdobení sloupů v Pražské ulici. Teplice vánoční výzdobu po svátcích nesundávají, protože by to stálo kolem 100.000 korun, ale jenom zhasnou.čtk)