"Jsme neskutečně vděční, tento dar s velkou rozvahou budeme dle našich pravidel distribuovat v dalších měsících právě našim klientům," sdělila koordinátorka sbírky za Květinu Barbora Vernerová.

Letošní sbírka se vydařila, a to nejen díky štědrým dárcům, ale také díky pomoci 22 dobrovolníků, kteří sobotu věnovali realizaci právě sbírce potravin. Teplická Květina se jí účastní v rámci spolupráci s Potravinovou bankou v Ústeckém kraji už od roku 2016.

„Sbírku vnímám jako prostor pro solidaritu mezi lidmi. I jedna pytlíková polévka nebo přesnídávka jsou pro lidi v nouzi prostě pomoc. Navíc se během akce setkáváme s lidmi podobně naladěnými či s kolegy z jiných organizací. V Albertu jsme se vystřídali s dobrovolníky Centra humanitární pomoci a bylo to velmi milé setkání," dodala za Květinu Barbora Vernerová.

Pokémonské šílenství v Olympii Teplice.
OBRAZEM: Pokémoni obsadili teplickou Olympii, příznivci Nintenda měli žně

Organizace Květina, z. s. poskytuje na Teplicku celkem 4 sociální služby, které nabízí pomoc a podporu lidem v nouzi, a to od rodin, které se ocitnou v těžké životní situaci (včetně samoživitelů), přes osamocené seniory s nízkými příjmy až po osoby bez přístřeší. Nově také realizuje v Teplicích projekt Bydlím, bydlíš, bydlíme, který poskytuje velkou paletu možností podpory lidí při zabydlování a udržení si bydlení. A právě klientům organizace je po evidenci a dle daných pravidel a potřeby potravinová pomoc dále distribuována.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE, Člověk v tísni a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz.

Tohle vám možná uniklo: Pokémonské šílenství v Olympii…

Zdroj: Deník/Zdeněk Traxler

Lidé vzali útokem stánky s kartičkami fenomenálních postaviček z Nintenda