Lednový mejdan v Prince de Ligne se konal tajně v době nouzového stavu. Odporoval vládním nařízením a opatřením navázaným na protiepidemický systém PES. Všech 18 účastníků večírku bylo proto v podezření, že porušili vládní opatření proti šíření koronaviru. "K dnešnímu dni byla v 11 případech věc ukončena vydáním usnesení o odložení. Ve třech případech uložil magistrát města Teplice správní trest - pokutu, z nichž dva případy byly pravomocně ukončeny. V pěti případech nebyla věc dosud pravomocně ukončena." uvedl mluvčí.
Na seznamu hostů mělo být třicet jmen. Mimo jiné například i tehdejší šéf Národní sportovní agentury a poslanec Milan Hnilička (za ANO), který pak po zveřejnění informací o oslavě složil poslanecký mandát. Na party byl i tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, kterého poté odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar. Odvolán byl ze stejného důvodu rovněž ředitel teplické věznice Petr Blažek. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf teplického fotbalového klubu Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal.

Krajští hygienici kvůli Bendově oslavě dali Hniličkovi a také členovi rady České televize Jiřímu Šlégrovi a Vlastimilu Dvořákovi mladšímu, členu Bendovy rodiny, pokuty 10 000 korun za nenošení roušky. Všichni ji zaplatili. Párty se zúčastnil také expremiér Jiří Paroubek.
Hrozba pokuty stále visí nad soudcem Miroslavem Čapkem, který měl být také jedním z účastníků. Kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu na něj podal jeho nadřízený v Teplicích Jan Tichý. Teplický soudce Čapek však svoji účast na mejdanu rezolutně odmítá. „V médiích jsem se už k tomu v daném smyslu opakovaně vyjadřoval. V dané věci činí odpovídající právní kroky můj advokát,“ konstatoval na jaře. Za prokázání provinění hrozí Čapkovi udělení důtky, snížení platu až o 30 procent na dobu dvou let, v krajním případě může přijít i o talár. Kárná žaloba ještě nebyla brněnským nejvyšším soudem uzavřená.