Na rušení stávajících heren, které kasinem nejsou, bylo stanoveno přechodné období příštího roku. Stávající zařízení mohou tedy herny využívat do doby vypršení platného povolení, nejdéle ale do konce roku 2016.

Podle Romana Jodase, vedoucího finančního odboru teplického magistrátu, je na území města devadesátka hracích míst. „Vyhláška je navrhována především z důvodu omezení dalšího nárůstu počtu heren na území Statutárního města Teplice a tím zajištění veřejného pořádku a ochrany bezpečnosti, zdraví a majetku v zájmu města a občanů," komentoval při přednesení návrhu na schválení vyhlášky Jodas. Z devadesátky zapsaných heren, je přibližně čtvrtina kasin. Ovšem ne všechny provozovny označené jako kasina, splňují legislativní podmínky pro takové zařízení. Proto je pravděpodobné, že dojde k dalšímu snížení počtu i u těchto rádoby kasin. Skutečné kasino totiž musí mít například živou hru a kapitál 100 milionů korun.

Městu se společně se zrušením heren výrazně sníží příjem. V letošním roce příjmy z hazardu zřejmě překročí 100 milionů korun. „Neumíme zatím říct, zda zároveň vzniknou nová kasina, zda se některé přístroje nepřesunou do jiných provozoven," doplnil vedoucí finančního odboru teplického magistrátu Roman Jodas. Pro příští rok už návrh rozpočtu počítá s příjmem 70 milionů korun z hazardu.

Vyhlášku podpořili zastupitelé napříč politickým spektrem, schválilo ji 24 zastupitelů z 26. Opoziční Volba PRO! Teplice ale chce ještě přísnější regulaci hazardu a avizovala, že bude usilovat o referendum, které by se mohlo konat zároveň s krajskými volbami příští rok na podzim.