Tepličané se mohou v tomto týdnu snadno zbavit starého odpadu, který překáží ve sklepech a na půdách.

„Je to dobrá služba od města. Opravuji dům ,tak se mi to hodí. Snažili jsme se to v ulici dát na jednu hromadu, pro snažší nakládání. Vyhodil jsem starý nábytek a další věci z bytu, které již nejsou potřeba a jen by překážely na půdě nebo ve sklepě,“ řekl Vlastimil Mařík z Baarovy ulice v Teplicích.
Je třeba respektovat tento termín vyhlášený městem. Zkušenosti z minulých let ale hovoří o tom, že se tento jarní úklid vždy o několik dnů protáhne. Lidé si vzpomenou třeba i dva dny po skončení sběru, že by mohli přece jenom něco vyhodit. Tím ale celou akci zkomplikují.

V loňském roce na jaře, kdy se tato akce konala, bylo z ulic lázeňského města odvezeno na osm set tun různého odpadu. Nejvíce starého nábytku. Celá akce Bílý týden přišla na milion osm set tisíc korun, což zaplatilo město.

V předloňském roce konečné množství přesáhlo 400 tun. O rok dříve to bylo pak za jeden týden více jak 170 tun odpadu. Je vidět, že čísla mají vzrůstající tendenci.

Bílý týden není v žádném případě určen pro stavebníky. „Akce se týká odkládání pouze odpadů objemového charakteru a odpadu ze zeleně, nikoli stavebního nebo nebezpečného odpadu,“ zní varování z magistrátu.
Mezi ty, kteří Bílý týden také vítají, aniž by chtěli něco vyhodit, patří tzv. sběrači harampádí. Ti objíždějí s dvojkoláky hromady v ulicích a snaží se z nich vybrat to, co by se třeba dalo zpeněžit ve sběrně a nebo použít k topení například na zahradě.