Nové Karlovy Vary?

Ať se nám to líbí nebo ne, budeme si muset zvyknout na to, že nestarší lázně vČechách, Teplice, se stávají kosmopolitním městem, vněmž se mísí národnosti, rasy a náboženství, ale ve kterém jsou už také citelně znát tak zvané třídní rozdíly. Zda se vpřípadě rusky mluvících investorů máme navíc obávat, že se Teplice stanou druhými Karlovými Vary, je vtéto chvíli možno než spekulovat. Vkaždém případě se Rusům zřejmě podaří to, co jsme my zanedbali. Nenechají některé výstavní, leč opuštěné vily vŠanově a okolí spadnout.

Doklad umu a bohatství

Vatraktivní poloze, uprostřed zahrady na zvýšeném terénu se nachází Vila Palme vulici Karla Čapka. Dům, kterému Tepličané přezdívají „zámeček,“ postavil vprvních létech 20.století místní stavitel Wilhelm Palme jako rodinné sídlo, reprezentující jeho společenské postavení ipovolání. Až do roku 1989vněm pobýval Ústav jazykové a odborné přípravy zahraničních studentů Univerzity Karlovy. Po jejich odchodu vprvních létech po sametové revoluci vila osiřela. Sice vní jakési aktivity neustále probíhaly, ale navenek se zdálo, že do budoucna zůstane neobydlená. Čímž by byl její osud zpečetěn.

Palme by se radoval

Podle zasvěcených informací od zdroje blízkého „teplickému deníku“ koupila Vilu Palme ruská obchodní firma Valbor s.r.o. Předmětem její činnosti je pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor bez poskytování jiných než základních služeb, které jejich řádný provoz zajišťují. Zvýpisu obchodního rejstříku je patrné, že se tak stalo 9.července2007.

Více se dočtete na straně 3 ve čtvrtečním teplickém deníku.....