Víc než tisíc hostů sledovalo v sobotu v Průmyslovém paláci slavnostní vyhlášení nejprestižnější kadeřnické soutěže. Novinkou 12. ročníku soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards byl přechod na mezinárodní pravidla a tedy rozšíření jednotlivých soutěžních setů účesů na čtyři fotografie. Slavnostní galavečer byl navíc spojený s celosvětovou premiérou vlasových trendů Essential Look pro sezónu jaro/léto 2012. Shlédlo ji přes 1400 účastníků ze 43 zemí a současně byla celá show vysílána online po celém světě.


Kromě poděkování svému týmu, rodině, která jí ohromně podporuje a fandí jí a také fotografce Lucii Robinson, která s Janou spolupracuje od počátku jejího soutěžení, nezapomněla poděkovat všem kadeřníkům. Zdůraznila, že obrovský kus práce, nadšení a kreativita byla vidět ve všech soutěžních kolekcích. Kadeřníci tak podle ní významně pomáhají zvyšovat prestiž své profese. „Práce českých a slovenských kadeřníků za ostatním světem nejen že nepokulhávají, ale v mnohém je i předčíme,“ dodala Jana Burdová, která se účastní světových soutěží jak v roli soutěžící, tak i v roli porotce.

Uspěla komerce

Jana byla nominována v kategorii Avantgarda a v kategorii Dámský komerční účes. Vyhrála v té druhé, pro kterou se svým týmem zvolili odvážnou, jemně erotickou kolekci. Podařilo se jí tak splnit přesně to, co žádají pravidla soutěže, že jde o současný, módní účes s perfektním střihem, který ale mezi ostatními navíc výrazně zaujal.

Za avantgardu, která je její srdeční záležitostí a každý rok si vymýšlení a vytváření extravagandních účesů vyloženě užívá, sice vítěznou sošku nezískala, ale v této soutěži je už samotná nominace vítězstvím. „Tyhle účesy mě baví, protože nechávají prostor pro fantazii každému, kdo je uvidí,“ říká o nich Jana. Před soutěží k této kolekci pro speciál Hair a Beauty uvedla: „Moje letošní avantgarda je podle mého názoru jednou z nejkreativnějších věcí mé tvorby, i když samozřejmě nikoli pouze mé, pracovala jsem opět s bratrem Tomem. Je úžasně lehká, modelky mohly i v tak náročných formách tančit.“

Pohledem poroty

„Nejvyšší titul Kadeřníka roku přidělila nezávislá porota složená z českých i mezinárodních kadeřníků a zástupců módního průmyslu, vedená českým kadeřnickým mágem Janem Špilarem, již potřetí teplické rodačce Janě Burdové. Tato úspěšná kadeřnice tak ukázala, že její předchozí dvouleté kralování na pomyslném kadeřnickém trůnu, které bylo na rok přerušeno přesunem titulu na Slovensko, zdaleka neskončilo. Odborná porota byla v hodnocení Kadeřníka roku naprosto identická, což potvrzuje, že se opravdu vybral ten nejlepší z nejlepších. Kromě nejcennějšího titulu si Jana Burdová připsala také vítězství v kategorii Dámský komerční účes Cechy a Morava,“ uvedla tisková mluvčí pořádající společnosti Henkel ČR Kateřina Pavelková.

Pestrý program

Celým galavečerem provázeli přítomné Libor Bouček a Martin Pyco Rausch. S vyhlašováním výsledků jednotlivých soutěžních kategorií se střídal doprovodný program, ve kterém bylo například hudební vystoupení Gabriely Gunčíkové, světelná ohnivá show pod taktovkou skupiny Pyroterra nebo velmi vydařená kadeřnická show o tom, jak figuríny v noci ožívají polské kadeřnice Anny Kulec-Karampotis.

Na pódiu nechyběl ani loňský vítěz titulu Kadeřník roku Zoltán Takács z Bratislavy, který v rámci slavnostního galavečera představil, stejně jako Jana Burdová a jejich další předchůdci v uplynulých letech, svoji kadeřnickou show. Nazval ji Wicked a jak název napovídá, pojednávala o zkažených děvčatech a chlapcích.

O soutěži

Prestižní soutěž Czech and Slovak Hairdressing Awards , při níž se vyhlašuje kadeřník roku, vznikla v roce 1985 ve Velké Británii a koná se po celém světě. V České republice a na Slovensku byl tento titul předán již podvanácté.

Hlavní článek o úspěchu Burdové najdete v pondělním Teplickém deníku!