Široký sortiment „srdíčkového“ zboží nabízí podle našeho včerejšího průzkumu obchody všem, kteří touží svoje protějšky překvapit u příležitosti svátku svatého Valentýna. Mezi oblíbené dárky patřilo speciální valentýnské prádlo. „Je to taková tradice. Každý rok kupuji své přítelkyni nějaké spodní prádlo. K tomu přidám kytku a strávíme pěkný večer při svíčkách,“ řekl včera v Krupce na náměstí Pavel Sysel. Jak podotkl, ve městě, kde bydlí, není nabídka až tolik široká, a proto měl namířeno do Teplic.

Na dnešní den mají většinou plno také vinárny. „ Máme rezervovánu většinu stolů. Je to každoroční trend,“ konstatoval Václav Lipský, provozovatel malé vinárny v Teplicích. Podle Stanislava Dvořáka z teplického květinářství se svátek sv. Valentýna stabilizoval. Porevoluční boom se uklidnil. „ Zájem samozřejmě bude, ale nemá to na svátek matek. Nejvíce se prodávají rudé růže.“
Svatý Valentýn, tedy 14. únor, je pro nás vcelku novým svátkem. Snad proto slaví tento den jako svátek lásky a zamilovaných jen asi jedna třetina obyvatel ČR, a to především mladí lidé. Nejčastějším dárkem jsou květiny, cukrovinky, plyšové hračky, alkohol či parfém. Největší počet lidí (z těch, kteří svátek slaví) utratil v loňském roce za oslavu sv. Valentýna 500 Kč. Průměrně za tuto oslavu utratíme okolo 700 Kč. Muže přijde tento svátek průměrně na dvakrát více peněz než ženy.