Do podzimní akce se zapojili také lidé v Teplicích. Podle primátora Hynka Hanzy tento projekt Statutární město Teplice podporuje již sedmým rokem. Do ulic se vydaly čtyři týmy. Včetně toho „primátorského“.

Tým Arkadie zahájil úklid už o den dříve, v pátek 17. září skupinka dobrovolníků prošla s pytlem v ruce Pohádkový les v Janáčkových sadech v Teplicích. V sobotu pak vyrazily do úklidové akce ostatní týmy: MŠ Pramínek si vybral pro úklid lokalitu Písečného vrchu a Třešňového sadu pod Doubravkou. Lidé pod hlavičkou Gymnázia Teplice zajistili úklid okolí cesty z ulice Rokle v Hudcově do ulice K Vápence v Řetenicích. A zmíněný tým primátora Hanzy měl na starosti úklid parku Na Letné.

Instalace sochy pohraničníka na soukromém pozemku na Cínovci.
Ta socha ctí totalitu, kritizují lidé skulpturu pohraničníka na Cínovci

Město podle primátora zajistilo dobrovolníkům bezmála 100 párů pracovních rukavic, 200 silnostěnných pytlů o objemu cca 100 litrů na sběr odpadu. Na skládce pak skončila více než tuna směsného komunálního odpadu a bezmála 400 kg velkoobjemového odpadu.

„Pozemky ve vlastnictví města jsou uklízeny pravidelně dle schváleného harmonogramu a ve stanovené četnosti dle ročního období. K úklidu znečištěných soukromých pozemků jsou jejich vlastníci odborem životního prostředí vyzýváni. Přesto je každá ruka dobrá. Děkujeme všem zúčastněným, kteří svým úklidem přispěli k čistotě města,“ okomentoval primátor proběhlou akci.