POZOR: AKCE TEPLICKÉ ŽIVO ZRUŠENA KVŮLI DEŠTI

Pokud se v sobotu vydáte během dne do teplických uliček, pak uslyšíte hudbu. A to v rámci projektu Teplické živo, které je součástí letošního kulturního léta v lázeňském městě.

Pouliční hudebníci budou hrát na 11ti různých místech v centru Teplic, tzv. hraní do klobouku. Hudebníky budete potkávat v Krupské ulici, na náměstí Svobody, na Kolonádě, v Lázeňské uličce, na Benešově nám. v altánku u Zahradního domu, v Šanovském parku a také na divadelní terase či na dětském hřišti u opiček.

Kulturní nádech má i další víkendový projekt v Teplicích, který připravilo místní kulturní centrum románských jazyků. Festival románských kultur sice odstartoval už včera v muzeu, nicméně dnes a zítra má na pořadu promítání filmů, prohlídky bioparku na gymnáziu, koncerty, mše, vzdělávací kurzy. Podrobný časový harmonogram najdete na webu. Součástí projektu budou i infostánky na kolonádě domu kultury.

V Košťanech se koná pouť. Až do neděle. Stánky a kolotoče, to vše na náměstí J. A. Komenského.

V Bílině na koupališti vypukne v sobotu od 13 hodin tradiční akce Babí léto na Kyselce. V programu mají skupiny Cop, Pocity, Bob a Bobci, Kvinta, Křáp nebo například Žalman a spol. Jedná se o již 18. ročník folk country a bluegrassového festivalu.

Kdo rád sportuje, může do Modlan na hřiště. V sobotu od 10 do 14 hodin tam bude Bodyzorbing fotbal.

Edův den, tak se jmenuje akce, kterou v průmyslové zónně Krupka připravila Edgewell, v areálu CTL parku. Půjde o netradiční den otevřených dveří. Edův den má také podtitul: překonej sám sebe. A k tomu také bude koncipován program. Můžete se těšit na bike trial show Martina Šimůnka. Kdo má rád adrenalin, může se nechat v leže přeskočit jezdcem na kole. V rámci vystoupení, která jsou naplánována na celý den od 10 do 15 hodin.

Od sobotního odpoledne budou v teplických ulicích až do konce sezóny postávat růžová kola. Každý, kdo si předplatí členství, je může bez omezení používat. U příležitosti startu spolek na sobotu připravil dvě veřejné události. V 15 hodin vyrazí z náměstí Svobody cyklojízda, v níž první teplická rekola samozřejmě pojedou. Připojit se může kdokoli. Ve 20 hodin se v Café Schönau začíná promítat dokument Kola vs. auta, vstup na akci je volný.

 Pěkný víkend přeje redakce.