„Stávající stadion v žádném případě kupovat město nebude. Kdyby se tak mělo stát, to jedině, aby ho zbouralo, protože nic jiného se už s tím nedá, tak by pak musela být zdražena městská doprava, platilo by se za popelnice a byly by dražší školky,“ uvedl primátor Jaroslav Kubera.

Podle něj by se Tepličané museli také nejprve rozhodnout, zda chtějí postavit koupaliště na léto a nebo krytou halu pro bruslení v zimě. Otázkou také je, kdy anketu načasovat.

Stadion městu nepatří. „Neříká nám pane ani pozemek pod ním,“ podotýká Kubera. „Není vyloučeno, že postavíme novou halu, ale bude to spíše kryté kluziště než takovýto megalomanský objekt,“ říká primátor.

Stávající stadion byl postaven na kapacitu, která zde není potenciální. Nedaleko je bílinská hala, také v Litvínově je hala a hraje se hokej také v Ústí. V Teplicích se hokejové zápasy moc se zájmem ze strany veřejnosti neujaly.

O tom, že postaví zimní stadion už hovoří také kandidáti z ČSSD.

Stadion využívají školy ke zpestření výuky

Masarykova základní a mateřské škola z Krupky - Unčína ukončila včera maškarním na ledě teplického stadionu 13. ročník bruslařského výcviku. „V průběhu ledna a února se vystřídali na ledě všichni žáci od 1. do 5. tříd. Máme tu tentokrát i dvě děti ze školky. Prvňáčci, kteří většinou bruslit neuměli, si ze začátku vozili židličku, teď už židličku nepotřebují,“ usmívala se v masce pohotové zdravotnice vyzbrojené fonendoskopem a injekční stříkačkou učitelka Věra Pavková. „Rodiče jsou úžasní, jezdí s námi, dnes si kvůli maškarnímu vzali i dovolenou. Řada z nich jezdila do Teplic i v průběhu výcviku společně s učiteli a se školáky, aby pomáhali s vázáním bruslí a vším, co bylo třeba,“ nešetřila chválou Pavková. Že by kvůli finančním problémům muselo být zrušeno bruslení pro školy a veřejnost, si vůbec neumí představit. „Pro nás by to znamenalo konec, nikam jinam bychom s dětmi jezdit nemohli. Máme malinkou tělocvičnu, takže na podzim chodíme s dětmi plavat, v lednu a únoru, kdy bývá zhoršené ovzduší, jezdíme bruslit. Za těch pět let od doby, kdy se na led v první třídě postaví mnozí poprvé, se naučí všichni bruslit dobře. Byla by obrovská škoda takovou tradici rušit,“ dodala Věra Pavková.