Její kandidáti kritizují Kuberovu éru především kvůli nečerpání evropských dotací a údajnému malému zájmu o skutečné problémy města. Socialisté chtějí zaútočit na někdejší baštu ODS, která má v zastupitelstvu nadpoloviční většinu, i pomocí známých jmen. Na kandidátce je hokejista Jiří Šlégr nebo fotbalový trenér Svatopluk Habanec. A s kampaní prý chce výrazně pomáhat i bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek.
Olomoucký rodák Paroubek prý v Teplicích pobývá v poslední době častěji než v Praze a místní se s ním zřejmě setkají v kampani často. "Když tu budou předvolební akce, samozřejmě se jich zúčastním, a to tak, abych byl co nejvíc na ulicích," řekl dnes novinářům. Před časem na jedné předvolební akci v Teplicích prý viděl asi 2000 lidí, a je prý proto ohledně volebního výsledku optimista.

Hlavním bodem kritiky socialistů jsou údajně chabé výsledky města v získávání evropských dotací. "Nedaleký Děčín čerpá z evropských fondů 500 milionů, Ústí 1,3 miliardy, Chomutov 800 milionů. A my? Neustále se v zastupitelstvu ptáme, co se připravuje, co děláte, a vždycky se to odehraje tak jakože nám něco příště ukážou, ale nikdy nic neukážou," kritizoval vedení teplického magistrátu šéf krajské ČSSD Petr Benda, na komunální kandidátce až pátý v pořadí. Primátorem prý být nechce. "To můžu vyloučit zcela určitě a jednoznačně, nechci být ani jeho náměstkem," řekl.
Ztracený čas v čerpání evropských peněz prý půjde dohnat jen stěží; za tři roky navíc skončí lhůta pro podávání žádostí. "V regionálních operačních programech jsou už jen desítky milionů, ale město si pořád může sáhnout na stovky milionů jiných programů. Jako lázeňské město jejich podmínky určitě splníme, ale bude to za pět minut dvanáct. Žádání je záležitost až na dva roky, přitom město žádné projekty vůbec zpracované nemá," řekl lídr kandidátky ČSSD, ekonom Michal Kasal.

Primátor Kubera s kritikou nesouhlasí. "Máme v tuhle chvíli rozjeté projekty asi za 219 milionů korun. Nejsou to ale žádné populistické akce, které by se volebně prodávaly, jako třeba postavit lanovku," řekl Kubera v narážce na jeden z nápadů teplické ČSSD, která chce postavit lanovou dráhu na městskou dominantu, kopec Doubravka se zříceninou hradu. Jen na zateplení škol podle Kubery získalo město z evropských fondů asi 146 milionů korun.
Socialisté by prý za úspěch považovali, kdyby se jim podařilo získat vliv na rozhodování města. "Ony se programy stran tolik neliší, jen se liší jejich realizace," dodal Kasal.

Benda, který zároveň vede představenstvo nemocničního kolosu Krajská zdravotní, přinesl do programu ještě jedno silné téma - zdravotnictví. "Teplické vedení na teplickou nemocnici kašle posledních šestnáct roků," prohlásil Benda. Město by podle něj mělo pomáhat třeba s rekonstrukcí areálu nebo lákat do města vzdělané lékaře. Teplická nemocnice přitom patří právě Krajské zdravotní.
V roce 2006 vyhrála komunální volby v Teplicích jasně ODS, která získala 17 mandátů, což jí zaručilo většinu v městském zastupitelstvu. Na druhém místě skončili se sedmi zastupiteli sociální demokraté. Pět křesel měla KSČM, po dvou pak zelení a SNK-ED. (čtk)