Technologie spočívá v tom, že toaleta nemá splachovací kruh, který je charakteristický pro toalety od počátků jejich výroby. Nová technologie využívá speciální kanálek po celém obvodu toalety a zajišťuje podle Šlambory výrazně účinnější a rovnoměrné splachování. "Voda oplachuje sto procent vnitřku klozetové mísy pod kanálkem, který je umístěn téměř u horního okraje mísy," doplnil ředitel.
Míní, že menší nároky na údržbu a zároveň vyšší hygiena by u toalet mohla zaujmout zákazníky. "V současné době tyto toalety připravujeme do výroby. Zahájení samotné výroby se plánuje na druhou polovinu příštího roku," uvedl Šlambora.

Toalety tvoří polovinu produkce podniku. Drtivá většina, a to až 97 procent, míří do západní Evropy. "Prosadit s novinkou bychom se chtěli ale i v českých koupelnách," uvedl Šlambora. Prodeji toalet a pisoárů se letos podle Šlambory zatím daří. Celkově tržby společnosti do pololetí meziročně vzrostly o 17 procent na 371.000 kusů výrobků.
Továrna, kterou založili v Teplicích v roce 1885 bratři Urbachové, patří do skupiny Ideal Standard International, která působí ve více než 20 zemích Evropy, Afriky či Latinské Ameriky. S inovacemi má značka Ideal Standard bohaté zkušenosti. Stojí například za vyvinutím prvního závěsného WC nebo využitím sanitárního akrylátu jako materiálu pro výrobu van.