Tykadélka berušek a mravenečků v druhé řadě se jen kmitala, kocouři o pár řad dál nestačili mávat a u malých kovbojů byla také co chvíli nad hlavou mávající ručička a ozývalo se „mami, mami, tady jsem!“ Rodiče a prarodiče zaplnili divadelní sál a také balkony byly zcela obsazené natěšenými diváky. Všichni byli zvědaví na sedmnáct vystoupení, která jednotlivé mateřské školky letos s dětmi nacvičily.

Sboreček rolnička z Mateřské školky Hlávkova, která Mateřinku v Teplicích už tradičně organizuje, zazpíval na úvod pod vedením Lenky Becherové písničku Teplická mateřinka, složenou právě pro tuto příležitost.

Nejpočetnější byl pěvecký sbor Pramínek, složený z dětí z několika školek, který zazpíval dvě písničky. A pak už se školky se svými tanečními nebo pohybově – sportovními vystoupeními střídaly jedna za druhou.

Na louku pozval všechny Kaštánek v kouzelných kostýmech. Mravenečci loudící: „Beruško, půjč mi tečku, třeba tu co máš na zadečku. Musím ji napsat za větou, ať se mi slova nepletou,“ roztančili prkna co znamenají svět. Vystřídali je sněhuláci z MŠ Na Kopečku, aby připomněli na písničku Hanky Zagorové, že zima je veliká a ještě možná neřekla své poslední slovo.

Roztančená zvířátka, co mají rády bobík, dorazila v krásných kostýmech ze školky ve Mstišově, zatímco dubský Cibuláček připlul v parníku s tančícími citrónky.

Neposedné červené a modré míče si pro změnu osedlaly děti od Křemílka z Dubí.

Jak kočičí mladý pán musí být šaramantní elegán publiku s hudebně pohybovým pásmem Kocourek Modroočko předvedly děti z MŠ Jugoslávská. Indiánský sen jsme prožili s MŠ Fráni Šrámka do chvíle, než zazvonil budík a poté na pódium vpadlo hmyzí rojení v Cukrárně U tří včelek ze školky J. Suka. Nezapomenutelný film Ať žijí duchové připomněly svým vystoupením děti z Oseka, které si přivezly i svůj hrad.

Motorkáři z proboštovské pastelky obletovaní malými slečnami také neměli chybu a mažoretky z Duchcova si navzdory neposedné čepičce vysloužily také velikánský potlesk. Děti z Prackovic zvládly přejít ve svém vystoupení od polky k horečce sobotní noci a zpět a s dětmi z Krtečka jsme se zase ocitli uprostřed ringu. V duchu country, i když naprosto rozdílně pojatá se nesla i vystoupení MŠ Hrdlovská z Oseka a teplické školky Hlávkova, která své vystoupení od generálky v Domově důchodců v Bystřanech dopilovala k dokonalosti.

Paní učitelky dostaly s poděkováním kytičku a děti se z dárků, které dostaly, radovaly už na pódiu. Jejich bezprostřednost je úžasná a přestože jsme do divadla šli původně jen na chvíli, zůstali jsme moc rádi až do konce.