Vedení Veolia Transport Teplice už v pondělí na svých oficiálních stránkách v internetu zveřejnilo, že „bude provoz, zabezpečovaný naší společností, jezdit podle platných jízdních řádů.“

Podobně reagoval i Dopravní podnik měst Most a Litvínov, který zajišťuje obslužnost na Bílinsku a také z části na Duchcovsku. „Všechny naše linky vyjedou podle schválených jízdních řádů. Podle sdělení předsedy odborů stávku podpoří jen symbolicky,“ řekl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a.s. Marcel Dlask.

Takže s autobusovou dopravou po okrese by podle našeho zjištění problém neměl být.
Horší to má být s vlakovou dopravou.
A to v rámci celé republiky. Vyjet nemá dnes až sedm tisíc vlaků. Alespoň tak to vypadalo v uzávěrce tohoto článku, kdy byla stávka odborářů stále aktuální.

ZMĚNY V MHD V ÚSTÍ NAD LABEM ZDE

Pokud se rozhodnete cestovat namísto autobusem nebo vlakem svým autem, počítejte s hustější dopravou. Plnější budou také parkoviště.
Policie bude ve střehu, i když zvláštní opatření nemá: „V souvislosti s dnešní stávkou policisté v teplickém okrese nechystají žádná zvláštní opatření.
Eventuální problematické situace budou řešeny podle konkrétních okolností v rámci běžného výkonu služby,“ řekl Deníku včera Daniel Vítek, mluvčí teplické policie.

Své služby jsou připraveni zákazníkům nabídnout také taxislužby.
Některé společnosti zajišťující tuto službu chystají dokonce posily.

„Jdu mimořádně dnes za volant přes den. Jezdím většinou noční. Ale dá se očekávat kšeftík, tak se to přežije,“ řekl Deníku řidič taxíku Roman Hujáček.
Horší by dnes měla být doprava v sousedním Ústí. A to i v MHD. Tak si dejte pozor. Na stávku zde předem reagovali také ředitelé škol. Dali v Ústí školákům volno.

V Teplicích školy, podle naší středeční sondy, učí normálně.

VÍCE VE ČTVRTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU