Strany mají v zastupitelstvu 20 míst z 33. TOP 09 by měla obsadit jedno místo v radě města, v níž usedne Petr Měsíc. Místo v zastupitelstvu mu uvolnil Petr Najman, který se z časových důvodů vzdal svého mandátu. ODS o svých personálních záležitostech mlčí, jisté je prý jen setrvání Jaroslava Kubery v primátorském křesle.

Primář mostecké ORL Najman byl ve svízelné situaci. Ze tří zvolených zástupců své strany byl jediný, který byl zároveň členem TOP 09, a tak byl jediným kandidátem na post v radě. "Teplická 'topka' tam chce mít svého politického zástupce," řekl ČTK Měsíc. Najman ovšem na víc než na sezení v zastupitelstvu nemá čas, a tak raději své místo přenechal čtvrtému v pořadí, kterým byl Měsíc.

Spekulace o tom, že se Najman musel mandátu vzdát i proto, že pracuje v Krajské zdravotní, kterou řídí šéf krajské ČSSD a teplický zastupitel za ČSSD Petr Benda, prý nejsou založené na pravdě. "Není to ten důvod," řekl Měsíc.

Obsazení postu v radě města bylo největší překážkou v jednání o spolupráci obou stran. "Jsme domluvení, že sepíšeme smlouvu o spolupráci. Vezme se náš a jejich program a najdou se v něm průsečíky," popsal Měsíc. O spolupráci zatím nepochybuje ani Kubera, který dá v některých aktivitách prostor i jedinému zastupiteli za Věci veřejné Tomáši Jarolímovi.

ODS o obsazení postů ve vedení města zatím příliš nemluví. Primátorem by měl zůstat Kubera, který město vede už od roku 1994, jméno jeho náměstka a zbylých čtyř radních ovšem ještě veřejně nezaznělo. "Pavel Šustáček už avizoval, že jako náměstek skončil, ale žádná nová jména zveřejňovat zatím nebudeme, i když už určitou představu máme," řekl Kubera.

Občanští demokraté ovládli volby v Teplicích už podruhé za sebou. Stejně jako před čtyřmi lety získali 17 mandátů, k nimž letos potřebovali 47 procent hlasů. Kubera už se nechal slyšet, že v tomto volebním období bude primátorem naposledy.
Na druhém místě v komunálních volbách skončila ČSSD, má devět mandátů. KSČM má stejně jako TOP 09 tři křesla, VV jedno.