V sobotu 30. dubna v 8 hodin ráno vypukne první trh. Potom už pravidelně, jednou za čtrnáct dnů, až do zimy. Každou druhou sobotu budou moci Tepličané nakoupit čerstvé potraviny přímo od severočeských farmářů a rukodělné výrobky od místních řemeslníků.

A proč právě trnovanská Sokolovna? Sokolové Šťovíku své prostory sami nabídli a ti nabídku bez váhání přijali. Věří, že si Tepličané netradiční tržiště, kde jsou ideální podmínky pro stánkaře, deset minut do centra a zastávka U vlastního krbu hned za rohem, oblíbí. Vedle stánků zbude navíc dost místa třeba na koncertní pódium.

A na co se na trzích můžete těšit? Podle pořadatelů prý lidé jistě ocení čerstvé ryby z Horního Jiřetína nebo domácí vajíčka ze Světic. Zaručený úspěch představují také kozí sýry z Držovic. Ale základ trhů bude tvořit samozřejmě čerstvá zelenina.
Teplické farmářské trhy jsou nevýdělečná aktivita, která chce do města přinést čerstvé, krajové potraviny a trochu oživit ospalou teplickou sobotu. Organizátoři proto vítají každého, kdo by chtěl pomoci s přípravami. Zároveň stále ještě přijímají přihlášky stánkařů. Kontakty a informace najdete na internetových stránkách Šťovíku. (ls)