Podíl klientů zdravotních pojišťoven byl v Teplicích za období od ledna do srpna na úrovni 68 procent, v tržbách podíl činí 60 procent. Ministerstvo zdravotnictví nyní připravuje nový seznam diagnóz, které budou mít na lázeňskou péči nárok.
Významnou změnou by měla být také doba základního léčení dospělých, která byla sjednocena na 21 dnů. Průměrná délka pobytu klientů zdravotních pojišťoven za období od ledna do srpna v severočeských lázních činila 25,8 dne. Klienti, kteří si přispívají na pobyt, trávili v Teplicích průměrně 20 dní a ostatní, kteří náklady platili sami, zhruba devět dnů.
V roce 2010 pobývalo v teplických lázních téměř 11.000 klientů. Společnost se je snaží lákat nejen na slevy na klasické pobyty, ale i na množství netradičních akcí, jako je detoxikační týden, antistresový pobyt nejen pro manažery, rychlokurz energie a další. "Zájem o tyto programy rok od roku roste," uvedla Kresslová.
Lákadlem jsou i dárkové řady, které mohou využít lidé jednorázově, jako je medová masáž či rituální masáž mušlemi nebo pobyt v solné jeskyni.
Víkendové pobyty pak využívají hlavně Češi. Jsou to většinou lidé v produktivním věku, kteří žádají účinnou léčbu během krátké doby. Konkurencí pro lázně jsou v tomto ohledu v poslední době hotely, které víkendové wellness pobyty nabízejí. "Díky unikátnímu přírodnímu léčivému zdroji a šíři poskytovaných služeb se nám daří v této konkurenci obstát," uvedl Kresslová.
Do příhraničních Teplic přijíždějí také cizinci, tvoří 26 procent klientů, zbývajících šest procent jsou pak samoplátci. Cizinci si hradí kompletně celý pobyt, nicméně hlavně Němcům po absolvování pobytu část zpětně zaplatí jejich zdravotní pojišťovny.
Tržby teplických lázní byly v loňském roce 278 milionů korun a zisk před zdaněním činil 4,7 milionu korun.