Klapka, akce, točíme! I takové pokyny budou slyšet v pondělí na teplickém stadionu Na Stínadlech. Profesionální filmový štáb tam bude točit reklamu skandinávské sázkové kanceláře.

OD ČTYŘ RÁNO DO POZDNÍHO VEČERA

„Filmaři dorazí už v neděli odpoledne, kdy si připraví stadion. Sundají některé naše reklamy, které jsou podél hřiště. Instalují si tam svoje, některá místa budou překrytá modrými bannery,“ řekl ředitel komunikace a marketingu FK Teplice Martin Kovařík.

Tepličtí fotbalisté budou muset uvolnit filmařům trávník na celé pondělí. „Na stadionu budou už od čtyř ráno až do pozdního večera. K dispozici jim kromě hřiště a tribun bude také šatna našeho prvoligového 'áčka', i v ní chtějí natáčet. Fotbalisté se tak přesunou do jiné šatny,“ informoval Kovařík.

Casting na obsazení komparzistů stále běží. Podle agentury zajišťující nábor lidí má šanci každý bez rozdílu pohlaví ve věku od 23 do 60 let.

Zkušenosti s filmováním nejsou nutné. Komparzisté budou hrát diváky na sportovním utkání. Honorář za den natáčení na osobu je 900 korun. Casting bude ve čtvrtek od 14 hodin v hotelu Prince de Ligne v Teplicích.

„Když jsem studoval, tak jsem castingy obcházel. Hrál jsem ve třech reklamách a jednom videoklipu. Byl to dobrý přivýdělek,“ sdělil na sociální síti Ondřej z Teplic.

TEPLICKO FILMAŘE LÁKÁ

Stínadla nebudou patřit filmařům poprvé. Už dříve se na stadionu natáčel seriál Růžový panter či několik reklam, například pro dánský pivovar Carlsberg. Pro svůj koncert v rámci koncertního turné si teplický stadion vybrala také rocková kapela Kabát.

Teplice a okolí patří poměrně k vyhledávaným cílům filmových štábů. Loni se v teplickém divadle natáčely scény do seriálu Bohéma, který nedávno uvedla Česká televize. Cyklus Bohéma, pod režijní taktovkou Roberta Sedláčka, ukazuje osudy prvorepublikových hvězd stříbrného plátna za druhé světové války a po ní.

„Divadlo nám posloužilo v celé své historické kráse. Prakticky jsme ani nemuseli nic pro potřebu dobových záběrů upravovat,“ pochvalovala si natáčecí dny produkční Jana Veselá.

V českém seriálu Já, Mattoni, si zahrály zase lázeňské budovy v Bílině. Natáčení zde probíhalo v roce 2015 několik dnů. Filmaři museli lázeňskou část Bíliny upravit k obrazu svému. Asfaltové cesty mezi domy pokryly tuny písku.

Nápisy v azbuce, bulharská policejní auta a desítky herců. Tak to zase vypadalo v jižní části Duchcova. Právě tzv. Jižák si v roce 2011 vybrali američtí filmaři k natáčení scén k akčnímu seriálu Missing. Duchcov si štáb televize ABC vybral kvůli tomu, že jim město připomínalo Bulharsko.

Věděli jste, že po Dubské ulici v Teplicích v roce 1999 běhala špinavá a upocená slavná americká herečka Andie MacDowell? Byly to právě tehdejší ruiny v Dubské ulici, které posloužily americkým filmařům při natáčení herecky dobře obsazeného amerického filmu Harrisonovy květy, kdy se uznávaný fotoreportér Harrison Llyod rozloučil s nebezpečným povoláním válečného zpravodaje, aby se konečně mohl věnovat svým dětem a manželce Sarah.