Bylo to jako v pekle. Hořelo na zimním stadionu v Teplicích, který je v demolici. Dělníkům, kteří rozkládají spadlou střechu, se zřejmě vznítilo její dřevěné obložení, což přerostlo v poměrně velký požár. Při incidentu se zřejmě nikdo nezranil, na místě zasahovalo několik hasičských jednotek, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Materiál se vznítil zhruba ve 13:00. „Bylo tam nahlášené pálení materiálu a nějak se jim to vymklo z rukou, tak zavolali hasiče,“ popsal situaci Marvan. Někteří lidé na místě hovořili o tom, že požár nevznikl při pálení materiálu to se dosud dělalo v koších o kus dál, nýbrž od autogenu při rozpalování železné konstrukce střechy.

Vše ukáže vyšetřování, na kterém se budou podílet technici hasičů společně s policií.

Střecha stadionu spadla 28. října, když z ní dělníci odstraňovali některé součástky. Pak začali dělníci pálit dřevěné obložení stropu. Na místě několikrát zasahovala městská policie.

Majitelé podle zpráv ČTK začali stadion bourat bez demoličního výměru.

Zimní stadion nefunguje od ledna letošního roku. Jde o soukromý objekt. Má se celý zlikvidovat a pozemky mají být následně k dispozici na prodej pro další využití. Čpavek už zde není.

Čtěte také další info:

Střecha stadionu se zřítila 28. října, když z ní dělníci odstraňovali některé součástky. Spolumajitel objektu Jiří Prokůpek tehdy ČTK řekl, že to byla nešťastná náhoda. Pak začali dělníci pálit dřevěné obložení stropu, ale nic hasičům nenahlásili, takže na místě několikrát zasahovala městská policie. I likvidace střechy začala bez platného demoličního výměru.

„Podle toho, co zatím víme, hrozí postih leda svářeči, který tam pracoval,“ řekl ČTK primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS), který má s majiteli zimního stadionu dlouhodobě špatné vztahy.

Kdysi moderní stadion pro 6000 diváků prožívá smutný konec. Vyrostl v polovině 70. let ve čtvrti Na Stínadlech, hned vedle svého fotbalového protějšku. Po svém otevření v roce 1976 patřil mezi nejmodernější v Československu a často tam hrála reprezentace, protože ale první tým Teplic nikdy nepřekročil úroveň třetí nejvyšší soutěže, dostávalo se mu jen základní údržby. V posledních 15 letech už jen chátral. I tak na stadionu vyrostla řada úspěšných hokejistů, mimo jiné olympijský vítěz Robert Lang.

Za záchranu stadionu bojuje skupinka aktivistů, náklady na opravu i po pádu střechy odhadují na řádově desítky milionů korun, tedy méně, než by stála připravovaná stavba městské hokejové haly. Město ale stadion odkoupit odmítá a majitelé tvrdí, že je pro ně nejvýhodnější ho zbourat a prodat alespoň pozemky. Odhady jejich ceny se různí, od pěti až po 33 milionů korun. Jejich využití ale může město blokovat, protože v územním plánu jsou vedené jako sportoviště.

(pem, čtk)