Jde o zbraň, která člověka nezraní, ale může mu hodně zkomplikovat život. Součástí uniforem strážníků se totiž do konce letošního roku stanou minikamery, které budou monitorovat dění ve městě a natáčet výtržníky.

„Budou monitorovat jednání strážníků při vyřizování přestupků a také především zaznamenávat chování protistrany. Diktafony, o kterých se v této souvislosti hovořilo, nejsou příliš dobré. Nezaznamenají obraz. Takto pořízený záznam může posloužit jako pomocný důkaz při vyřizování stížností na chování strážníků,“ říká Michal Chrdle, ředitel teplické městské policie.

Jak dodal, bylo zakoupeno dvacet kusů minikamer. Zaplaceno bylo přibližně čtyřicet tisíc korun.

Podobně budou mít, jak podotkl Michal Chrdle na základě dohody kamerky také strážníci v Dubí a Krupce.

Nalévali nezletilým, zjistila to policie při kontrole restaurací ČTĚTE ZDE

Město Teplice si od pořízení minikamer, které budou snímat obraz i zvuk, slibuje lepší možnost reagovat na nezákonné či nestandardní chování lidí. Kamery budou nosit strážníci například na fotbalová utkání, kde hrozí nejrůznější excesy. Mohou se také používat ve služebních vozidlech.

Díky dobrému úchytu se dají minikamery, které mají dobré rozlišení, připevnit také na klopy uniformy, takže strážníkům zůstanou při zásahu obě ruce volné.

Nový šéf strážníků Bíliny spoléhá na sehraný policejní tým ČTĚTE ZDE