Několik teplých dní kvalitě sjezdovek v kraji příliš neprospělo, například ve skiareálu Zadní Telnice na Ústecku je dobrém stavu podle provozovatelů jen sjezdovka Cvičná. Kvůli tomu areál opět snížil ceny jízdného i pro dospělé na dětské.

Kvůli oblevě nebylo možné sjezdovky upravovat rolbami. Také kvůli tomu většina lyžařských areálů do odvolání zrušila večerní lyžování. Od 17:00 se lyžuje jen na Klínech na Mostecku. "Na svazích na Bouřňáku je mezi 20 a 65 centimetry sněhu," řekl dnes ČTK Zmítko. Telnice hlásí 20 centimetrů sněhu, Klíny 15 až 35 centimetrů.

"V pátek by mělo opět začít mrznout, tak snad opět začneme uměle zasněžovat všechny svahy," informovali na sociální síti provozovatelé Zadní Telnice. Zmítko ze skiareálu Bouřňák ale takový optimista není. "Nejdřív to musí trochu přemrznout. Zasněžovat půjde začít nejspíš až v noci na neděli," řekl ČTK.
Menší lyžařská střediska v kraji, jejichž vleky se o minulém víkendu mohly opět rozjet, většinou sjezdovky na všední dny opět uzavřela. Otevření opět o víkendu slibují Alšovka na Chomutovsku, Komáří Vížka na Teplicku a Jedlová na Děčínsku. V Českém Jiřetíně na Mostecku se v týdnu jezdilo na jednom vleku ze čtyř, o víkendu plánují spustit i další. (čtk)