„S cenami jsme nehýbali. Výše vstupného zůstává pro dospělého 40 korun. Hlavní velké parkoviště přijde na 40 korun na auto za den, od 17:00 polovic," řekl správce areálu Pavel Tetřev. Koupat se mohou lidé na Barboře i se psy. Vyčleněna je pro ně část pláže, poblíž potápěčského centra.
Barbora je zatopený důl, voda tam je i v horkých dnech kvalitní a bez sinic. Právě proto také patří k vyhledávaným místům pro rekreační pobyty u vody. Působí zde potápěčské centrum, jsou zde restaurace, kemp, půjčovna šlapadel atd.. „Na Barboru jezdíme na kole. Prostředí je tam příjemné a nemáme to daleko. Manžel rád plave, takže to je pro něj ideální," řekla Jana Prokůpková.
Přístupné zdarma jsou v teplickém okrese rybníky jako třeba na Cínovci, nebo ve Bžanech či Márinka. (kos)

----------------------

Vedro v sobotu vystřídají silné bouřky

Na území celé České republiky hrozí od sobotního odpoledne a během noci na neděli silné bouřky. Ty by měly být intenzivní zejména v Čechách a na Českomoravské vrchovině, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v dnes vydaném varování. Bouřky mohou provázet nárazy větru, přívalový déšť, případně kroupy.

Bouřky do Česka v sobotu přinese studená fronta, která bude postupovat od západu. „Nejintenzivnější projevy předpokládáme v Čechách a na Českomoravské vrchovině v pozdějších odpoledních a podvečerních hodinách," uvádí ČHMÚ. Během noci na neděli bude bouřková činnost při postupu z Čech na Moravu zvolna slábnout.

Meteorologové upozorňují, že bouřky mohou provázet nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Vyskytnout se může i krupobití a přívalový déšť s ojedinělými krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů.