S dobrovolníky z řad studentů teplického gymnázia jste se mohli potkat v sobotu i v Penny marketu v Teplicích. „Darované potraviny budou neziskovou organizací přerozdělovány mezi klienty, kteří nemají z různých důvodů dostatek potravinových zdrojů. Organizace pomáhá zejména rodinám s dětmi, pěstounským rodinám, ohroženým dětem, ale také dospělým a seniorům, kteří se potýkají s různými problémy, jako jsou nízké příjmy či nevyhovující."

Mezi dárci byli i tací, kteří do obchodu přišli pouze proto, aby nákupem potravin podpořili akci. „Opravdu nás překvapilo, kolik lidí o probíhající sbírce vědělo a přišlo na nákup s cílem se do akce zapojit. Samozřejmě byli i takoví, kterým vše museli na místě vysvětlit naši dobrovolníci. Myšlenka akce se jim ale většinou zalíbila. Při cestě od pokladen se pak zastavili u našeho sběrného místa a do sbírky přispěli," dodala Vernerová.

Čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky zorganizovala platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou Federací potravinových bank a Armádou spásy. Teplická nezisková organizace Květina se do akce zapojila poprvé.

Podle organizátorů sbírky bylo letos po celé republice vybráno více než 300 tun potravin. Květina obdržela od dárců celkem 534 kilo potravin.

„Naše rodina přispěla potravinami asi za 200 korun. Je to pro dobrou věc, tak proč ne," pronesla Petra Nová z Teplice. (kos,red)