Lázně chtějí nabídnout větší komfort a možnosti koupání v léčivé vodě více lidem. Do starého bazénu, který po 20 letech nepřetržitého provozu už dosluhoval, se totiž vešlo jen 25 klientů.

„Po přestavbě bude moci využívat léčebných účinků termální vody až 80 návštěvníků najednou. Léčivou sílu našeho Pravřídla tak zpřístupníme návštěvníkům lázní v maximální možné míře,“ říká obchodní ředitelka lázní Yveta Slišková s tím, že projekt THERMALIUM pokračuje podle plánu.

Obří jeřáb, který na stavbě pracoval, byl často fotografovaným objektem, že?
Obchodní ředitelka teplických lázní Yveta Slišková Je pravda, že práci unikátního jeřábu, který se stal nepřehlédnutelnou dominantou Teplic, sledovaly od začátku listopadu až do konce prosince, kdy na stavbě pracoval, desítky až stovky kolemjdoucích. Byla to atrakce, kvůli které k Beethovenu přicházely skupiny diváků, aby pozorovaly mistrovskou práci dokonalé přesnosti. Je to obdivuhodné, protože jeřábník ze své kabiny nevidí, kam předmět přenáší, a musí se spoléhat jen na své zkušenosti a pokyny ve vysílačce.

Jak postupují stavební práce?
Vše postupuje podle plánu, na stavbě nenastaly žádné komplikace. V současné době se už intenzivně zabýváme tím, jak bude vypadat interiér. V prvním patře bude samostatná recepce pro Thermalium. Nově tu bude i bar, kde se budou moci návštěvníci před návštěvou nebo po návštěvě bazénu a saunového světa občerstvit. Řešíme orientační systém v lázeňském domě. Zároveň probíhá modernizace kuchyně. Hlava lvice, která je symbolem Thermalia, se objeví na fasádě, v podhledech a na dalších místech. Teplická lvice, která byla původním chrličem teplického Pravřídla z 16. století, bude zkrátka návštěvníky provázet po celém Beethovenu.

Kvůli rekonstrukci a uzavření Beethovenu jste nechtěli propustit nikoho ze svých zaměstnanců. Jak jste je využili?
Protože jde o akci plánovanou dlouho dopředu, personál si vybírá dovolenou a absolvuje kurzy, aby rozšířil své znalosti a dovednosti. Navíc jsme rozšířili poskytování procedur v Císařských a Kamenných lázních. Všichni se už ale moc těší, až se vrátí do nových krásných prostor.

Stavba zasahuje i do Lázeňské uličky. Vyžádala si omezení provozu?
Lázeňské centrum Pelikán i prodejna oplatek zůstávají v provozu. Z technických důvodů byl do 4. února uzavřený Café Restaurant Beethoven, ale od pondělí už bude opět v provozu. Lázeňskou kávu jsme v té době podávali v Sissi Café v Kamenných lázních, kde si k ní můžete dát nejen některý z vyhlášených zákusků, ale dozvíte se i zajímavosti z cest oseckého cestovatele Jaroslava Tišera. Například 6. února nás zavede do Alp, 13. února na Mont Blanc a 27. února do Karpat. Tepličtí konzervatoristé se tu představí při koncertech 14. února a 14. března od 16 hodin.

Co budou moci lázeňští hosté využívat kromě dvou bazénů?
Mohou využívat také individuální lázně, masáže, Kneippův chodník, vznikne i nový saunový svět pro 25 až 30 lidí. Návštěvníci budou moci využít finskou, parní, tropickou a biosaunu, které se budou lišit teplotou a vlhkostí. V plánu je také výstavba solné jeskyně.

Thermalium budou využívat nejen lázeňští hosté, ale určitě i Tepličané a návštěvníci Teplic. Už můžete prozradit, jaké budou ceny?
U Thermalia se počítá s provozem do 21 hodin. Do bazénů bude vstupné 150 korun na 90 minut, do saunového světa bude vstup na dvě hodiny 300 korun. Členové Klubu přátel lázní budou mít slevu 20 procent.

Kdy se do Lázeňského domu Beethoven vrátí hosté?
V březnu budeme otevírat inovovaný balneoprovoz termálních koupelí. Na samotné Thermalium si musíme počkat až na konec léta.

Nakolik významně ovlivnilo uzavření Beethovenu hospodářský výsledek lázní za loňský rok?
Výsledky loňského roku zatím hodnotíme a dopočítáváme, jak je pro start roku typické. Nebyl to rok jednoduchý a museli jsme čelit mnohým okolnostem, které v minulých letech naši činnost ovlivňovaly. Zejména zahájení projektu Thermalium bylo spojeno s dvouměsíční uzávěrou největšího lázeňského domu a způsobilo významný výpadek kapacity. Přesto už dnes mohu potvrdit, že hospodářský výsledek bude v kladných číslech, což považujeme za úspěch.