„Ekonomické navýšení vstupních cen se obecně musí promítnout do našich pobytových služeb, protože cenová úroveň prostě roste,“ řekla Deníku obchodní ředitelka společnosti Lázně Teplice v Čechách Yveta Slišková.

Pobytová taxa se na den zvýší zhruba o 10 procent. „Není to o žádné dramatické změně v řádech násobků, počítáme tak od 100 až do 200 korun na den,“ dodala Slišková.

Navýšení cen se týká jak samoplátců, kteří si pobyty hradí z vlastních peněz, tak se dotkne i léčebných pobytů, které hradí pojišťovny na základě úhradové vyhlášky. Na pojišťovnou hrazené léčebné pobyty posílá klienty do lázní například po operacích k zotavení lékař.

Václav Chloupek
Za východem slunce jsem musel do Jetřichovic šestkrát, říká fotograf Chloupek

Zatímco samoplátci pobývají v lázních maximálně 14 dnů, případně využívají kratších wellness pobytů, lékařem nařízená léčebná doba je až měsíc dlouhá. V takovém případě pak půjde od nového roku o cenové navýšení za pobyt až 4500 korun. „To ale ty klienty tak úplně nezajímá, protože to platí zdravotní pojišťovna,“ poznamenala Slišková.

Aktuálně je v teplických lázních na léčebném pobytu například starší žena, kterou redaktor Deníku oslovil v parku za divadlem. Pobyt si pochvalovala. „Jsem tu poprvé a jsem spokojená. Dobře se o mé tělo starají. Mám tu už i několik kamarádek, které tu jsou jako já po operacích k regeneraci. Ráda bych se sem vrátila v létě, abych si mohla také více prohlédnout město. V současných mlhách se mi příliš na procházky nechce,“ uvedla.

Do Thermalia za 250 korun

Své služby teplické lázně v návaznosti na zdražení vstupních cen omezovat nechtějí. Aktuálně jsou lázeňské domy plně vytížené. Klienti stihnou procedury absolvovat do Vánoc. Nový rok v teplických lázních pro klienty odstartuje hned 2. ledna. Jaký bude další vývoj dostupnosti nabízených služeb, to naznačí po Novém roce až aktuální situace.

Budoucí Živý dům, jako komunitní centrum pro teplické salesiány. Začaly stavební práce na rekonstrukci celého objektu, který v Teplicích řadu let chátral.
FOTO: Živý dům bude konečně naše vlastní zázemí, těší se ředitelka salesiánů

Lázně už od listopadu navýšily také ceny za vstup do Thermalia, což je v lázeňském komplexu Beethoven nejen hostům, ale také veřejnosti dostupný areál bazénů s termální vodou a různými druhy saun. Z původních 200 korun se zvedla cena na 250 při 90minutovém vstupu do bazénu, u 150minutového vstupu do bazénů a saun to pak je z 300 na 350 korun. I v tomto případě jsou za navýšením ceny zejména dražší energie.