Kdy: Neděle 24. listopadu
Kde: Teplice
Za kolik: Zdarma

Program začne na pódiu na náměstí Svobody už v 10 dopoledne pohádkou pro děti, následovat bude vystoupení kapel Modlanská skládka či populární skupina Hlahol. „V plánu je i představení Divadla z Bedny, malá módní přehlídka značek z našeho centra či vystoupení dětí z MŠ Jeníkov. Přesně v 17 hodin se otevřou pekelné brány a Krampusové vyrazí,“ řekl Karel Schön z Nákupního centra Fontána, která akci připravila.

Čerti půjdou ven z Fontány přes Krupskou ulici až do spodní části náměstí ke kruhovému objezdu a následně zpět. A to hned dvakrát!

Tak děsili krampusové loni v Teplicích: 

a tak v Duchcově: 

„Návštěvníci nemusí za čerty běhat po obvodu trasy, uvidí je několikrát. Trasa začíná ve Fontáně u prodejny KiK, přes hlavní pasáž čerti projdou do Krupské ulice odtud zamíří po silnici kolem Fontány až do spodní části náměstí ke kruhovému objezdu. Novinkou oproti loňsku bude jedna odbočka trasy směrem na náměstí. Snahou je, aby co nejvíce návštěvníků se dostalo, co nejblíže k čertům,“ nechal se slyšet Schön.

Zabezpečení akce jako v loňském roce obstarají hasiči Sboru dobrovolných hasičů z Proboštova a pořadatelé. A čerti? Ti samozřejmě mají připravené novinky. Návštěvníci se mohou těšit na nové masky a kožichy, ale i nejrůznější efekty. Chybět nebude ani početný doprovod čertů, andělů, královna Zloba a také ohnivý čert a vlkodlak. Vstup na Krampusáky je zdarma. Krampus je alpským strašidlem. To v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše.