Desítky lidí z Teplic a okolí se opět převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do tělocvičny Základní školy v Buzulucké ulici. V sobotu 9. března se totiž připojí k 24hodinovému Maratonu s roztroušenou sklerózou (RS) MaRS 2019.

Ten minulý víkend proběhl po celé republice, Teplice posunuly svůj termín kvůli kolizi s jarními prázdninami. V lázeňském městě maraton mohou podpořit pacienti, lékaři, příbuzní a přátelé.

„V Teplicích tuto akci pořádáme počtvrté. Přihlásit se lze na e-mail andrea.mareschova@kzcr.eu či online na mars.reservio.com,“ nechala se slyšet fyzioterapeutka teplického RS centra Andrea Mareschová.

V Teplicích čeká na lidi od 9 do 13 hodin rehabilitační cvičení formou kruhového tréninku. Součástí akce budou workshopy, jóga i prezentace moderních rehabilitačních systémů.

„Je to výborná akce, kterou podporujeme. Vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje na sportovní aktivity a nákup speciálních rehabilitačních pomůcek pro nemocné, na které zdravotní pojišťovny nepřispívají,“ sdělil předseda organizace Roska Teplice Vladimír Frühauf.

Akci podporují například: Teplický deník, Krajská zdravotní a.s., město Teplice, Merisant či DMA kompenzační pomůcky.

MaRS upozorňuje jak na samotnou nemoc, tak na to, že i pro pacienty s tak vážnou diagnózou, jako je roztroušená skleróza, je pohyb velmi důležitý. V Ústeckém kraji je evidováno 1 140 lidí s roztroušenou sklerózou.