Mystery Run 2019 je šifrovací závod pro všechny generace. Jde o akci pro celou rodinu, při které si nejen zasportujete, ale také zaluštíte. Start závodu je zítra v 11 hodin. Na třech trasách na Dlouhé louce u Oseka se utkají závodníci i celé rodiny. Šifrovací závod na Dlouhé Louce přináší jedinečnou možnost si zasportovat pro dobrou věc.

Můžete se těšit na profesionální okruh v délce do 8 km, který je připraven pro kategorii Run. Své síly v této kategorii změří jednotlivci, kteří budou muset prokázat nejen vytrvalost, ale také smysl pro orientaci a inteligenci při řešení šifry. Kategorie Walk je určena závodníkům (tým 1-3 chodci), kterým postačí 5km volné chůze s luštěním a kategorie Family tvoří okruh v délce dva kilometrů.

Na rodiny s dětmi při něm čekají zábavné úkoly a překážky. Startovné do závodu je formou příspěvku ve výši 350 korun. Za příspěvek obdržíte tričko. Příspěvek půjde na Nadační fond Astéri, který z něj zafinancuje celou řadu potřebných projektů.

Výtěžek poputuje pro nemocné cystickou fibrózou, což je genetická porucha, která postihuje plíce, ale také slinivku, játra, ledviny a střevo. Podle odhadů žije v tuzemsku s touto závažnou nemocí asi 600 lidí a zhruba stejné množství neví, že ji má.