OBORA MSTIŠOV:

V celoročně přístupné oboře ve Mstišově žijí lesní zvířata už přes tři sta let. Mstišovská obora je malinká, rozkládá se na pouhých 17 hektarech, a je tvořena převážně listnatými stromy. Chovají zde například daňka skvrnitého, muflona či jeleny. Obora je přístupná denně, vstupné je dobrovolné.Obora ve Mstišově/ilustrační foto

-------------------------

ŠACHTA LEHNSCHAFTER:

Šachta v Mikulově je součástí rozsáhlého důlního komplexu na těžbu především stříbra, který byl využíván až do roku 1858. První novodobí nadšenci ho objevili v roce 1987 a začali s jeho odkrýváním. Zatím bylo objeveno 12 pater s 12 kilometry chodeb sahajících do hloubky 250 metrů. 1. ledna je lepší si správcům zavolat a domluvit si prohlídku štoly.

O víkend bude štola otevřena normálně, začátky prohlídek:

10:00, 12:00, 14:00, 16:00.

-----------------------------

OLYMPIA ICE ARÉNA:

Jděte si zabruslit. Otevřeno je každý den, dokonce i na Nový rok a brusle vám tam půjčí. Běžná cena vstupného na led je 30 Kč. Děti do 5 let a ZTP mají vstup ZDARMA. Cena za půjčení bruslí je 30 Kč.

------------------------------

LANOVKOU NA KOMÁRKU:

Z městské částí Bohosudov,

jen pár minut chůze od stanice

ČD Bohosudov zastávka, vede dvousedačková lanová dráha na Komáří vížku. Lanovka byla postavena v letech 19501952 a se svými 2348 m patří k nejdelším lanovkám ve střední Evropě bez mezistanice. V provozu je v závislosti na počasí.

--------------------------------

VLÁČKEM NA MOLDAVU:

Oslavte Nový rok jízdou vláčkem na Moldavu a pobytem na horách. Mašinka pojede dle jízdního řádu jako o víkendu. Tzn. čtyři páry vlaků.

--------------------------------

MEZI ROSTLINY DO BOTANKY:

Na Nový rok zde je otevřeno 10:00 17:00 hod.

------------------------------

Novoroční pochod na Doubravku i na Stropník

Teplicko S turisty se můžete vydat na Novoroční pochod na Doubravku i na Stropník.

Oddíl turistiky TJ Lokomotiva Teplice Vás zve na Doubravku. „Připomínáme občanům okresu, že se s nimi chceme sejít na vrcholku Doubravky v novém roce 1. 1. 2016. Přijďte se nadýchat čerstvého vzduchu a eventuelně i vyčistit hlavinku po pěkně prožitém Silvestru a sejít se svými přáteli. Budete-li se chtít vypravit se členy oddílu, dostavte se do 13 hodin do vestibulu hlavního nádraží ČD v Teplicích, odkud se pak odchází společně přes Šanov na hrad," vzkazují turisté z TJ Lokomotiva Teplice. Každý však může vyjít odkud chce z domova, dojet třeba na konečnou k Panoramě trolejbusem, autobusem či autem a pak jen po vlastních vyšlápnout k hradu. Štáb výboru oddílu Vás tam již bude čekat od 12 hodin. Důležité je jen dojít na vrcholek teplické „hory", kde za odměnu obdržíte uznání jako pozornost oddílu turistiky TJ Lokomotiva Teplice při vstupu do nového roku a do další turistické sezony. Zdrávi došli !

40. Novoroční pochod na Stropník

Ve pátek 1.ledna pořádá T.J. Sokol Duchcov, oddíl turistiky již 40.ročník tradičního turistického pochodu Novoroční pochod na Stropník, který je jako vždy zařazen mezi akce Mezinárodní organizace pro lidový sport . Je to druhý nejstarší novoroční pochod v Ústeckém kraji.

Odjezd autobusu DÚK linky č. 486 je v 10.48 hodin od autobusové zastávky Duchcov, nemocnice (Krupka, Bohosudov, MÚ 10.13 a Teplice, Hlavní nádraží 10.30). Hromadný start pochodu se uskuteční v 11.15 hodin od pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku. Jako tradičně jsou opět připraveny trasy 10 a 12 km. Trasa 10 km vede od pomníku Nelsonské katastrofy přes zříceninu hradu Rýzmburk na chatu Máňa pod Stropníkem, kde je výdej diplomů a zpět přes Rýzmburk k pomníku Nelsonské katastrofy a na náměstí do Oseka. Odtud bude odjezd autobusem DÚK č. 486 ve 14.04, 15.04 nebo 16.04 hodin a linkou 501 ve 14.48 hodin zpět do Duchcova. Trasa 12 km si oproti trase 10 km přidá ještě cestu od chaty Máňa na vrchol Stropník, kde je nově vybudovaná nová vyhlídka a zpět k chatě Máňa. U chaty Máňa je zpřístupněna Dušanova vyhlídka, ze které je za dobrého počasí nádherný výhled.