Jde o to, že v Teplicích se připravuje akce Bílý týden. V jeho průběhu budou v rámci jarního úklidu lidé vyprazdňovat své půdy, garáže a nebo sklepy. Vyhazovat se mohou staré kusy nábytku, nepotřebné věci z domácností a podobně. Nikoliv však těch, co mají statut nebezpečného odpadu. Pro tyto účely pak slouží jiné sběrné akce.

Všechny věci skončí od lidí přímo na ulici, třeba před domem. Právě odtud je pak budou odvážet pracovníci technických služeb k likvidaci na velké řízené skládky. A že v některých ulicích bude bordel, to je jasné ze zkušeností z minulých let. Hromady lákají také „sběrače“ s dvoukoláky. Hledají věci, které by ještě mohli nějakým způsobem zpeněžit. Celé hromady pak přehrabují. S úklidem si ale hlavu nelámou.

Všechno vypukne příští pátek. Letáčky už lidé měli dostat do schránek. Někde se dokonce už objevily první věci na ulicích. Podle zpráv z města by ale měli všichni vyčkat opravdu až na příští týden, tedy konkrétně akce Bílý týden proběhne od pátku 16. března do 25. března. Pro město Teplice ji zajistí společnost Marius Pedersen. Kromě objemného odpadu z domácností se budou moci lidé zbavit také starých větví a dalšího odpadu ze zeleně. I toto vám zdarma odvezou. Akce Bílý týden ale není zaměřena na stavební odpad.

Je také potřeba vyhazovat věci na ulici s uvážením zajištění průchodnosti chodníku. V lepším případě by lidé měli starý nábytek vyhazovat po dobu akce přímo ke kontejnerům. Až jarní úklid skončí, pak bude skládka na ulici opět za pokutu. (pem)